A szívbetegség az egyik fő egészségügyi probléma a világon, amely azonban nemcsak elkerülhető, de vissza is fordítható. Ehhez viszont csökkentenünk kell a magas vérnyomást, a magas koleszterinszintet, a magas trigliceridszintet.

Abba kell hagynunk a dohányzást, tennünk kell a metabolikus szindróma ellen, mindent meg kell tennünk az elhízás és a 2-es típusú cukorbetegség kialakulása ellen.

Számos kulcsfontosságú tényező járul még hozzá a szívbetegségek kialakulásához. Például a mértéktelen alkoholfogyasztás, a nem megfelelő étrend, a testmozgás hiánya, a stressz, a rossz alvási szokások és az alvási apnoé.

Sok gyógynövény segíthet a magas vérnyomás csökkentésében. Az egyik ilyen az astragalus. A stressz is hatással van a szív egészségére. Egyes életmódbeli változtatások, mint a testmozgás, a diéta és a stressz kezelése javíthatja a vérnyomást is. Számos gyógynövénytől remélhetünk némi támogatást, például az ashwagandhától, a ginszengtől, a sáfránytól és az édesgyökértől.

A szívbetegségek, különösen a szívinfarktus kialakulásában számos tényezőnek kiemelkedő szerepe lehet, mint például a légúti fertőzéseknek, a stressznek, a krónikus gyulladásnak és az alacsony omega-3 szintnek.

Mit tehetünk a szív egészsége érdekében? Nagyon lényeges, hogy a korai kockázati tényezőket kiküszöböljük, megszüntessük.

Támogassuk az egészséges endothel funkciókat, illetve a keringési rendszert. Mivel, milyen gyógynövényekkel tehetjük ezt meg? Például ilyen gyógynövény a gotu kola, a szőlőmag és a fokhagyma.

Akadályozzuk meg a plakk-képződést az erekben és az artériákban. Mivel érhetjük ezt el? A megfelelő táplálkozással, például sokat segítenek az omega-3 zsírsavakban gazdag táplálékok és a keringés fokozását biztosító Ginkgo biloba gyógynövény is.

A szív- és keringési rendszer támogatásában más gyógynövények is a segítségünkre lehetnek. Ezt a tábort erősíti a rozmaring, a Gingko biloba, a szőlőmag, a zöld tea, a kurkuma és a keresztesvirágú zöldségek.

A szívbetegségek kialakulásában nagy szerepe van a stressznek, így a stressz csökkentését is célul kell kitűznünk.

Továbbá nagyon lényeges, hogy támogassuk az idegrendszerünket és a mellékvesénket, illetve mindent tegyünk meg a krónikus gyulladás csökkentése érdekében.

Hirmagazin.eu