Miközben az európai országok kioktatásbn részesülnek azon kudarcukkal kapcsolatban, hogy nem fogadnak be elég menekültet, addig Szaúd-Arábia – amely eddig pontosan nulla bevándorlót fogadott be – 100 ezer légkondicionált sátorral rendelkezik, melyek több mint 3 millió ember befogadására lennének alkalmasak, de abszolút üresen állnak a gazdag országban.

hirmagazin_2015-09-13_165546

A kiváló minőségű sátrak burjánzó hálózata Mina városában található, amely 20 négyzetkilométeren terül el egy völgyben, és csak 5 napon át használják őket a Hadzs zarándokok. Az év legnagyobb részében Mina gyakorlatilag kihalt.

A sátrakat, melyek 8×8 méter méretűek, a szaúdi kormány építette végleges helyre az 1990-es években, és 1997-ben egy felújítás során tűzállóvá tették őket. Táborokra vannak osztva, melyek konyhákat és fördőszobákat foglalnak magukban.

A sátrak akár 4 millió szíriai menekültnek is menedéket nyújthatnának, akiket távozásra kényszerített a polgárháború, amelyet részben Szaúd-Arábia is súlyosbított a dzsihádista csoportok anyagi támogatásával és felfegyverzésével.

Ugyanakkor a beszámolók szerint a gazdag Öböl arab országok, mint Szaúd-Arábia, Katar, Kuvait és mások pontosan nulla szíriai menekültet fogadtak eddig országaikban. Bár Szaúd-Arábia azt állítja, hogy 2011 óta 500 ezer szíriait fogadott be, jogvédő csoportok rámutatnak, hogy ezeket az embereket nem engedték bevándorlóként regisztrálni. Összehasonlításképpen, Libanon 1,3 millió menekültet fogadott be – lakossága létszámának több mint negyedét.

Bár Szaúd-Arábia nem hajlandó menekülteket fogadni, az ország felajánlotta, hogy 200 mecsetet építenek fel azon évi 500 ezer bevándorló számára, akik várhatóan Németországba érkeznek.

A szaúdiak azzal érvelnek, hogy a sátrakra Mina-ban szükség van az évente Mekkába érkező Iszlám zarándoklat fogadására, de tekintettel az arab Ummah fogalmára elvileg védelmet kellene nyújtani minden muszlim számára a testvériség jegyében.

Miközben Európát potenciálisan több millió menekült terheli meg, akik nem ugyanazon a kultúrán és valláson osztoznak mint a befogadó népesség, az öböl arab államok kihúzzák magukat a probléma megoldásából, és pénzzel próbálják megoldani a helyzetet.

A valószínűsége, hogy a szaúdiak szíriaiakat hívnak Mina-ba gyakorlatilag nulla, de a több ezer üresen álló sátor jól reprezentálja a gazdag öböl arab államok képmutatását, amikor a válság idején segítséget kellene nyújtaniuk.

hirmagazin_2015-09-13_165611

Forrás: Újvilágtudat