Hirmagazin
Image default
Egészség - betegségÉletmódÉletmód hírek

Súlyos következményekkel jár, ha napi 7-8 óránál kevesebbet alszunk

Egy amerikai tanulmány azt vizsgálta meg, mi történik azok szervezetében, akik rendszeresen kevesebbet alszanak a szükségesnél.

Az amerikai Columbia Egyetem kutatói által készített tanulmány szerint akár szív- és érrendszeri megbetegedésekhez is vezethet, ha huzamosabb időn keresztül nem alusszuk ki magunkat – írja a Nature című természettudományos folyóirat honlapján megjelent elemzés alapján a hvg.hu.

Számos korábbi nemzetközi és hazai kutatás is kimutatta, hogy ha nem pihenjük ki magunkat, az hatással van az agyunk működésére, tompábbá válunk és a figyelmünk is kihagyhat. A kialvatlanság növeli a stresszt, a szorongást és a szervezet vércukorszintjében is zavar keletkezhet. A jó alvás elengedhetetlen része az általános egészségnek. Enélkül számos egészségügyi probléma fenyeget, a hangulati rendellenességektől a szívproblémákon át az elhízásig rengeteg káros következménye van. Ezért is fontos a jó éjszakai pihenés.

Ezúttal a Columbia Egyetem kutatói annak jártak utána, mi történik azok szervezetében, akik rendszeresen kevesebbet alszanak a szükségesnél. Egészen pontosan azt vizsgálták meg, milyen következményei lehetnek a krónikus alváshiánynak, vagyis annak, ha hosszú időn át nem tudják kellően kipihenni magukat az emberek.

A felmérésben ezer olyan nő vett részt, akik alváshiánytól szenvednek, illetve további 35 olyan nő is, akik képesek voltak a 12 hetes vizsgálat alatt minden nap legalább 7-8 órát aludni. Mint kiderült, azok, akik nem aludtak eleget, átlagban másfél órával később feküdtek le, mint a többiek.

Forrás

SKYTING MAGAZIN

Kapcsolódó hírek

Észak-macedóniai diszkótűz: Javul az észak-macedóniai diszkótűzben megsérült és Magyarországra szállított sérültek állapota, közülük hárman várhatóan a héten hazatérhetnek – közölte az Észak-Pesti Centrumkórház.

Géza

Jó reggelt kívánunk minden kedves olvasónknak! Ma, 2025. március 25-én az Ő névnapjukat és a március 25-én születettek születésnapját ünnepeljük! + órás időjárás mára, orvosmeteorológia mára, pollentérkép mára, országos pollen-naptár, időjárási előrejelzés 30 napra (Budapest és országos), és egy megemlékezés… Legyen szép napotok!

Géza

Egy kozmetikus mester jótanácsai – képek, videók

Ádám Petra