Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó Súlyos ipari baleset a dunaföldvári bioetanol üzemben, mentők, mentőhelikopterek viszik el a...

Súlyos ipari baleset a dunaföldvári bioetanol üzemben, mentők, mentőhelikopterek viszik el a sérülteket – részletek

Súlyos baleset történt a dunaföldvári bioetanol üzemben, nagy mennyiségű mérgező gáz szabadult ki, mentők, mentőhelikopter is érkezett. Több sérült is van.

Az egyelőre nem tisztázott, hogy mennyi gáz került a levegőbe, de a legfrissebb információk szerint a város lakói nincsenek veszélyben.

A DunaújvárosOnline információi szerint számos mentő és több mentőhelikopter van a helyszínen, tűzoltók is dolgoznak a dunaföldvári üzem területén.

Horváth Zsolt, Dunaföldvár polgármestere nem sokkal 11 óra előtt a következő videoüzenetet tette közzé:

Ma reggel üzemi baleset történt a dunaföldvári bioetanol üzemben. Egy hat köbméteres tartályban lévő 4500 liter hipóhoz hozzáöntöttek 400 liter salétromsavat, aminek hatására klórgáz szabadult fel és került a levegőbe. Az üzemben a kárelhárítás a gyár vegyészmérnökei és a katasztrófavédelem segítségével zajlik.

728x90 100

Két mérőkocsi méri a levegőben a klórgáz koncentrációt. több sérült van, őket az Országos Mentőszolgálat kórházba szállította, volt, akiket mentőhelikopterrel, illetve volt, akiket a helyszínen láttak el.

A Katasztrófavédelem tájékoztatása szerint Dunaföldváron nem kellett lakosságvédelmi intézkedéseket bevezetni – mondta a polgármester, de ő azért a helyi oktatási intézményektől azt kérte, a gyerekeket ne vigyék ki a szabadba és most ne szellőztessenek. Ez csak egy ajánlás, amit várhatóan 11 óra körül vissza is vonnak.

FRISSÍTÉS:

A Katasztrófavédelem közben a következő tájékoztatást hozta ki a honlapján:

„Dunaföldváron, a bioetanolt előállító üzem egyik szabadtéri hétköbméteres hypotartályába utántöltéskor nem megfelelő anyagot, a jelenlegi információk szerint salétromsavat öntöttek. A két anyag reakciójaként klórgáz fejlődött, az eset során több dolgozó megsérült.

A tűzoltóegységek védősugarat működtetnek a tartály környékén, ezzel megakadályozzák a veszélyes gáz terjedését. A katasztrófavédelem iparbiztonsági szakemberei a helyszínen vannak és állandó felügyelet alatt tartják a létesítményt. A katasztrófavédelem mobil laboratóriuma folyamatosan méréseket végez. Az üzemen belüli, védőzónával kijelölt területen kívül a levegőben veszélyes gázkoncentráció nem mérhető. A keletkező gáz a szomszédos üzemeket, a lakott területet korábban és jelenleg sem érinti.”

Forrás: Blikk / Hirmagazin.eu

Exit mobile version
Megszakítás