Csak 2017-ben a Soros Györgyhöz köthető szervezetek több mint 3,5 milliárd forintot költöttek jelentős részben magyar ügyekkel kapcsolatos lobbizásra az Egyesült Államokban.
A Soros-birodalom amerikai ékköve, a washingtoni Open Society Policy Center (OSPC) az Amerikai Egyesült Államok Kongresszusának benyújtott hivatalos beszámolók szerint csak 2017-ben több mint 14 millió dollárt (mintegy 3,5 milliárd Ft) költött jelentős részben hazánkat célzó lobbitevékenységre.
A Kongresszus mindkét házában, a Külügyminisztériumban, a Védelmi Minisztériumban és a Nemzetbiztonsági Tanácsban is folyt Soros-fizette érdekérvényesítés.
A dokumentumokból kiderül, hogy a fizettet Soros-lobbisták azért léptek fel, a képviselőház fogadjon el egy határozatot, amely többek között Magyarországot negatív színben feltüntető állításokat tartalmaz. A határozattervezet úgy fogalmaz, hogy „Orbán Viktor miniszterelnök és a kormányzó Fidesz szavakban is és tettekben is egyre inkább autoriterré válik.”
A dokumentum „elítéli Magyarországot, amiért egyre kevésbé szabad és demokratikus” és „sürgeti a kormányt, hogy vonja vissza azokat a törvényeket és intézkedéseket, amelyek korlátozzák az egyéni szabadságot és az alapvető jogokat.”
Soros szervezetei lobbiztak egy olyan képviselőházi határozatért is, amely „a nemzetközi akadémiai szabadság mellett áll ki”. Az anyagban felszólalnak „a külföldi kormányok által tanúsított diszkrimináció ellen” és felszólítják a döntéshozókat, hogy védjék meg a külföldön működő, de „Amerikában akkreditált” egyetemeket, itt nyilvánvalóan a Soros György által finanszírozott CEU miatt aggódtak.
Ugyanígy lobbiztak a magyar felsőoktatási törvény módosítása,valamint a külföldről finanszírozott szervezeteket szabályozó törvény ellen is – mint ismert, a magyar kormány által elfogadott törvény arra kötelezi a külföldről finanszírozott Soros-szervezeteket, hogy tegyék nyilvánossá és átláthatóvá a működésüket. E törvény ellen lobbiztak Sorosék tehát az Egyesült Államokban.
Forrás: soprweb.senate.gov