„Határozottan állíthatom, hogy az együttműködés Soros úrral mindig nagyon konstruktív volt. Az elkötelezettsége a nyílt társadalom, a jogállamiság és a demokrácia iránt az én szememben Európa javát szolgálja.”- mondta Frans Timmermans, Európai Bizottság első alelnöke, 2017. februárjában, amikor Soros György hozzá látogatott.
Történt ez az után 2017. februárjában, ahogy előtte januárban szövetségre lépett az Európai Parlament (EP) néppárti (EPP) és liberális (ALDE) frakciója, amelyek képviselői egyaránt az EPP jelöltjét, Antonio Tajanit emelték az EP elnöki székébe.
És most nézzük Frans Timmermans és Antonio Tajani kapcsolatát:
Nézzétek meg azt, hogy Tajani elnéz Timmermans felett, mondjuk úgy, hogy nem tetszett neki az, amit „hozott”. Timermans nagyon kényelmetlenül érzi magát. Hirmagazin.eu
Most pedig nézzük ezt az apróságot:
Antonio Tajani nem kifejezetten kultiválja, ha valaki beleszól az EP elnökének munkájába, így Judit Sargentinit is helyretette egy korábbi ügyben a Twitteren.
A mi szempontunkból, az egyetlen esélyünk az, hogy utálja annyira Tajani Sargentinit, hogy ne engedjen számára presztízsgyőzelmet éppen ott, hol Ő az elnök.
Tajani nagyon is körbejárta az ügyet, ez miatt:
Az Európai Parlament eljárási szabályzata úgy szól, hogy
„A szavazásra bocsátott szöveg elfogadásának […] megállapításához csak a mellette és az ellene leadott szavazatokat veszik figyelembe, kivéve azokat az eseteket, amelyek tekintetében a Szerződések különleges többséget írnak elő.”
Tehát általában véve csak az „igen” és a „nem” szavazatokat veszik figyelembe, a tartózkodásokat figyelmen kívül hagyják. A Sargentini-jelentés viszont kivétel. Pontosan olyan eset, amelynél az Európai Unió működéséről szóló szerződés rendelkezik, méghozzá így:
„A […] szerződés 7. cikkének alkalmazásakor az Európai Parlament a leadott szavazatoknak az egyben a tagjai többségét is kitevő kétharmados többségével dönt.”
A szerződés mindössze ennyit ír elő, és sajnos nem magyarázza el, hogy szerinte a tartózkodás leadott szavazatnak számít-e. És innen indul a jogi értelmezési vita, azonban a szabályos szavazás mellett szól az is, hogy eddig, az Európai Parlamentben nem volt precenes arra, hogy a tartózkodó szavazók szavazata a többségi voksokba számítson be.
Az Európai Parlamentnek 1979 óta folytatott joggyakorlata az, hogy a tartózkodásokat nem adja hozzá az összes leadott szavazathoz, azonban Tajani, a félreérthető okoskodások, és hiedelmek miatt élt a szabályzatban rögzített jogával, és a jogi szolgálathoz fordult.
A jogi szolgálat napirendje rugalmasabb, mint a szakbizottságé (Európai Parlament Alkotmányügyi Szakbizottsága – AFCO), azonban az AFCO hétfőn ülésezik, ahol napirendre fog kerülni az EP szavazatszámláló struktúrája is. Vélhetően, a szakbizottság figyelembe fogja venni az AFCO-ülésen elhangzottakat, és ennek alapján ad döntést Tajani számára.
Kiemelt fontosságú ez az ügy Antonio Tajani részére is
Tajani tudja: Meggyőző többség kell, aki azt gondolja, hogy baj van Magyarországon!
Az EP általában véve lazán szabályozza a szavazásokat. A testület akkor határozatképes, ha az összes képviselő egyharmada, 251 képviselő jelen van, de ezt nem ellenőrzik automatikusan, csak külön kérésre.
Az elektronikus rendszer alkalmas lenne rá, hogy megállapítsák, hányan vannak jelen a teremben, de a szabályzat kiköti, hogy erre a célra tilos használni, ráadásul az összes szavazás érvényes a szavazók számára való tekintet nélkül, kivéve, ha kérésre az elnök határozatképtelenséget állapít meg.
Itt nem lesz határozatképtelenség, mert az is rombolná Tajani tekintélyét.
A szavazás pedig, amennyiben eljutunk oda, minimális arányú elutasítással fog zárulni a mi javunkra, mert politikai szempontól arra is szükség van, hogy érződjön: baj van Magyarországon, de akkora baj nincs, hogy ezért az EU megvonhasson tőlünk jogokat.
Egy szó, mint száz, a Hirmagazin.eu online média által, a helyszínen beszerzett információi alapján biztosan állítjuk, hogy Judit Sargentini elmehet a bü..s fr..ba, mert leszerepelt! Innen elhárult ez a gond is!
Hajrá Magyarország, hajrá Orbán Viktor! Hirmagazin.eu
Szólj hozzá és oszd meg! Hirmagazin.eu
Forrás: Hirmagazun.eu