Berekfürdő—Karcag — Már vághatja a centit karácsonyi szabadulásáig Bróker Marcsika, azaz D. Sándorné (58). A háromfős zárkában ülő asszonytól 767 károsult összesen 12 milliárd forintot követel.
– Marcsika nagyon erős nő, semmi nem tudta megtörni a rács mögött. Se az, hogy elúszott a vagyona, se az, hogy nem engedték el a gyógyíthatatlan betegségben elhunyt férje, Sanyi búcsúztatására – nyilatkozta a Blikknek Bróker Marcsika neve elhallgatását kérő legjobb barátnője.
Az asszony elárulta: 6 millió forintot adott Marcsikának, amit kamatostul visszakapott. Most attól fél, ha a barátnője kiszabadul, sokan erőszakkal próbálják kicsavarni belőle a pénzüket.
A Blikk megkereste Marcsika minden fényűzéstől mentes, 40 éve épült kockaházát, ahová szabadulása után hazatérhet. A lehúzott redőnyök, a kikötött csengő is arról árulkodik, férje halála óta senki nem lakik ott.
– Hajaj, lesz majd itt nagy élet, ha Marcsika hazajön, sokan várják majd őt a kapuban, hogy elszámoljanak vele – jósolta a közvetlen szomszédban lakó Porok László (18).
– Az én nagymamám 15 millió forintját vitte a bankba, hogy ott fialtassa. Csakhogy a nagyit az ügyintéző a közvetlen szomszédunkban lakó korábbi fiókvezetőhöz, Marcsikához küldte, mert ő sokkal több kamatot fizet. Persze, jól becsapta Marcsika, pedig gyerekkora óta ismerte az apukámat.
A Blikk megtudta, Bróker Marcsika lányai, a kozmetikusként dolgozó Kriszta és a bolti eladó Erika az iskolás gyerekeik biztonsága miatt elköltöztek Karcagról. A lányok másfél év után a beszélőn találkoztak újra az édesanyjukkal, akinek a szabadulását most szorongva várják. Attól félnek, újra fellángolnak az indulatok.
– Tőlem aztán nem kell félnie Marcsikának, már nem érdekel engem se ő, se a pénz – válaszolta röviden a Blikk kérdésére Bróker Marcsi sógora, aki 50 millió forintot adott az asszonynak, de sosem kapta vissza.
Ki kell engedni
Bróker Marcsika a Kun-Mediátor Utazási Iroda vezetőjeként tizenöt éven át valójában piramis játékot épített, a botrány kirobbanásakor a Karib-tengeri Belize-be menekült. Három éve hozták haza. Ügyében még mindig nem született bírósági ítélet, ezért kiengedik, mert ítélet nélkül három évnél többet senki nem tölthet a rács mögött.
blikk, Hirmagazin.eu