Home Életmód Életmód hírek Sajtóközlemény: Most így segíthetünk az időseknek

Sajtóközlemény: Most így segíthetünk az időseknek

stockphoto

Egy több mint 30 ezer soros adatbázist átvizsgálva gyűjtöttük ki azokat az időseket segítő civil kedvezményezetteket, amelyeken keresztül az adónk 1 százalékával támogathatjuk a most legveszélyeztetettebb korosztályt.

A statisztikák alapján a magyar nyugdíjasok csaknem harmada 100 ezer forintnál kevesebb öregségi nyugdíjat kap. Ráadásul mintegy 4 százalékuk – vagyis több mint 81 ezer idős ember – pedig 60 ezer forint alatti összegből kénytelen gazdálkodni havonta.

A fenti adatokból jól láthatjuk, hogy miért is kell(ene) több figyelmet fordítanunk rájuk – főleg a jelenlegi helyzetben.

A Központi Statisztikai Hivatal 2019-es adatai szerint nagyjából 2 millió nyugdíjas él az országban, és 135 ezer forint volt tavaly az öregségi nyugdíj átlagos összege.

A legkevesebb pénzből a Bács-Kiskun megyei idősek élnek: itt az átlagos összeg 120 ezer forint. De hasonló a helyzet Békés és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében is, ugyanis ezeken a területeken sem éri el még a 121 ezer forintot sem az öregségi nyugdíj átlagos összege.

Ráadásul ebben a három megyében él a legtöbb olyan nyugdíjas, aki 100 ezer forintnál kevesebb pénzből kénytelen gazdálkodni.

Forrás: KSH

Ahogy a fentiekből látható, sok helyen szükség van a társadalmi összefogásra, valamit az egyéni felelősségvállalásra és segítségnyújtásra.

Ők várják a segítséget

Mutatjuk a tavalyi felajánlások alapján az ország 10 legnagyobb támogatáshoz hozzájutott szervezetét, amelyek segítik szebbé tenni az idősek mindennapjait.

  • A legrosszabb helyzetben lévő Bács-Kiskun megyében az Idősekért, Fogyatékosokért és Rászorultakért Alapítvány (adószámuk: 19044541-1-3) segít a rászorulókon.
  • A szintén hátrányos helyzetű Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 3 nagy szervezet is működik: az „Idősekért és idősekkel dolgozókért” Alapítvány (adószámuk: 18016529-1-15), az Ófehértói Idősekért Alapítvány (adószámuk: 19211868-1-15), és a Mátészalka Napsugár Nyugdíjas Egyesület (adószámuk: 18020632-1-15).
  • Csongrád megyében a Szegedi „Bethesda” Alapítvány az Idősekért (adószámuk: 19081915-1-6) várja a felajánlásokat.
  • A főváros két legnagyobb, idősgondozással foglalkozó civil szervezete a Nevetnikék Alapítvány (adószámuk: 18504688-1-42) és az Önkéntes Központ Alapítvány (ÖKA) (adószámuk: 18108251-1-41).
  • Pest megyében pedig 3 nagy alapítvány is működik: a Boldog Gizella Alapítvány (adószámuk: 18690125-1-13), a „Napfény-Otthon” Közhasznú Alapítvány (adószámuk: 19179894-1-13), és az Estikék Idősek Otthona Alapítvány (adószámuk: 18708954-1-13).

Mivel a publikus – egyébként bárki által hozzáférhető – NAV lista több mint 30 ezer szervezetet sorol fel, ezért kutatásunk tartalmazza a tavaly kiutalt összegeken alapuló TOP3 szervezetet megyénként, valamint elérhető az időseket segítő civil kedvezményezetteket tartalmazó teljes kigyűjtés is.

Mi a helyzet az adó 1 százalékával?

Ha nincs más lehetőségünk, az egyéni felajánlások mellett az adónk 1 százalékával is segíthetjük az időseket. Az adó 1 százalékáról az rendelkezhet, akinek volt az előző évben adózott jövedelme. A döntést 2020. május 20-áig hozhatjuk meg.

A felajánlás nem kötelező, a kedvezményezetteknek azonban nagy segítséget jelenthet. Ha pedig nem rendelkezünk arról, hogy kihez kerüljön az adónk 1 százaléka, akkor ez az összeg visszavándorol az államkasszába.

A felajánlást megtehetjük ügyfélkapun keresztül a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ESZJA oldalán, vagy a 19EGYSZA nevű formanyomtatvány kitöltésével és eljuttatásával. Emellett a NAV által készített bevallástervezet javításakor is rendelkezhetünk az 1 százalékról.

Az összeg sorsáról az egyéni vállalkozók is dönthetnek: aki ezt nem tette meg a február 25-éig leadott adóbevallásában, annak szintén május 20-ig van ideje.

Az időseket ellátó és segítő intézményeket és szervezeteket támogatva számos szépkorú mindennapjait tehetjük szebbé és könnyebbé. Sőt, bizonyos esetekben akár az életüket is megmenthetjük – egyetlen felajánlással.

A teljes kutatást ide kattintva érheti el.

Magunkról

2015-ben indított Nyugdíj Másképpen csapat azt a célt tűzte ki, hogy segítsen az embereknek eligazodni a nyugdíj előtakarékosságok világában, hogy mindenki a számára valóban legjobb megtakarítással készülhessen nyugdíjas éveire.

Érthető és gyakorlatias cikkeket készítünk, weboldalunkon rendszeresen publikálunk pénzügyi elemzéseket, cikkeket és gyakorlatias útmutatókat a nyugdíj előtakarékosságokról, a nyugdíjrendszerről és a nyugdíj jövőjéről, amellyel havonta több ezer embernek segítünk eligazodni a nyugdíja megalapozásában.

Küldetésünk, hogy olvasóinkkal együtt alakítsuk át a pénzügyi gondolkodásmódot!

 

Email: info@nyugdijmaskeppen.hu

 

 

 

 

ElőzőKoronavírus: hamarosan indul a 25 milliárd forintos mezőgazdasági mentőcsomag
KövetkezőAz elmúlt egy héten fokozatosan csökkent a kórházban ápolt koronavírusos betegek száma
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás