Karácsony Gergely főpolgármester a Facebook-oldalán jelentette be, hogy Rudolf Pétert bízza meg a Vígszínház vezetésével.
„A Fővárosi Közgyűlés nevében eljárva, a közgyűlés valamennyi frakciójával és minden érintettel egyeztetve 2021. december 31-ig Rudolf Pétert bízom meg a Vígszínház vezetésével” – írta a bejegyzésében Karácsony Gergely.
Rudolf Péter kinevezésének előzménye az volt, hogy az elmúlt hetekben a Vígszínház korábbi igazgatója, Eszenyi Enikő hatalmas botrányba keveredett, miután több munkatársa is nyilvánosan tett panaszt a színházban uralkodó negatív légkör, a romboló verbális atrocitások és az agresszív vezetés miatt. Eszenyi a vádakra reagálva és méltóságát megőrizve lemondott a pályázatáról, így a szakmai bizottság Rudolf Pétert bízta meg a Vígszínház vezetésével – írja a Fidelio.
Rudolf Péter azt ígéri, hogy helyre állítja a rendet a Vígszínházban, mint mondja:
„én egy olyan színészközpontú, »morális« színházban hiszek, ahol a színészek alázattal, de nem megalázva; odaadással, de nem a saját életüket feladva, érzelmi biztonságban dolgozhatnak”.
Rudolf a színészek bérproblémáit is rendezni szeretné, és a munkatársait még több filmes feladathoz szeretné hozzájuttatni.
„A sors úgy hozta, hogy a színházi munkáim mellett most már hosszú évek óta filmek illetve sorozatok fejlesztésével is foglalkozom. Az itt szerzett tapasztalataimmal és kapcsolataimmal segíteni tudom a Vígszínházat és a társulat tagjait abban, hogy aktív és meghatározó szereplőivé váljanak a hazai sorozat- és filmgyártásnak” – mondta.
Rudolf Péter követendő példaként Várkonyi Zoltán Vígszínházát említette meg, mert szerinte a népszínházi hagyomány folytatása és a kultúra minél szélesebb tömegek számára való közvetítése a legfontosabb cél. A tervei közt szerepel az is, hogy a darabválasztások és az évadtervezés hasonlítana egy vidéki színház műsorprogramjára. Szerinte az lenne a legjobb forgatókönyv, ha a New York-i színházi élet mintájára a Broadway – Off-Broadway – Off-Off-Broadway logikát követnék.
Rudolf Péter a politizálást sem vetné meg a színházban, azonban ezt nem direkt módon tenné meg, hanem minőségi írók kabaréjátékaival, illetve a standuppal.
A Vígben dolgozó rendezőktől és dolgozóktól Rudolf elvárja, hogy munkájuk során és kommunikációs stílusukban is ragaszkodjanak a kulturált, polgári értékrendhez, mivel a színház is ezt a magatartást fogja képviselni.
Rudolf Péter a pályázatában egyébként még arra is kitért, hogyan tervezi megoldani a Víg finanszírozását. A színház kurrens tulajdonosa Budapest Főváros Önkormányzata, amely a Felügyelő Bizottságon keresztül gyakorolja a tulajdonosi jogokat. Mindazonáltal az állami támogatások miatt elképzelhető, hogy a színházat később a főváros a kormánnyal karöltve fogja működtetni. Rudolf reméli, hogy a jövőbeni megegyezés során előtérbe helyezik a szakmai szempontokat annak érdekében, hogy a színház magas színvonalú művészetet tudjon átadni a közönségnek.
Forrás: Blikk / Hirmagazin.eu
Fotó: Fuszek Gábor