15.8 C
2024. május. 1. szerda
HomeSportSporthirekRisztov Éva második, Gyurta Gergely negyedik lett Balatonfüreden

Risztov Éva második, Gyurta Gergely negyedik lett Balatonfüreden

hirmagazin 2015 06 21 071924

A nőknél Risztov Éva második, a férfiak versenyében Gyurta Gergely negyedik lett a szombati Magyar Úszás Napja keretében rendezett balatonfüredi nyíltvízi úszó világkupán.

Gyurta Gergely az M1 aktuális csatornának adott nyilatkozatában azt mondta, örül az eredménynek, hiszen legjobb magyarként ért célba, ezzel kvalifikálta magát a kazanyi világbajnokságra. „Az utolsó előtti bójánál kicsit combon rúgtak és ez egy picit megzavart” – tette hozzá. Megjegyezte, az Európa-bajnokságon is hasonló taktikával úszott, ahol tizedik lett, így most jól elégedettebb és jobban is bírta ezt a távot.

„Jó volt a felkészülésem is, bizakodóak vagyunk a nyári világbajnokságra” – jelentette ki Gyurta Gergely.

Risztov Éva a verseny után azt mondta, boldog jó verseny volt. „A taktikám a túlélés volt, tíz kilométeren sokféle taktika van, azt gondolom, hogy ez a verseny egy kvalifikáció volt a magyarok között is, de nem az a cél, hogy egymást megverjük, hanem hogy Magyarországon képviseljük” – fogalmazott a sportoló.

Risztov, a 2012-es londoni olimpia bajnoka a Balaton 21 fokos vízében rendezett 10 kilométeres viadalon végig az élbolyban haladt, többnyire vezetett, a záró szakaszban azonban hárman is elé kerültek. A hajrában viszont nagyot küzdött a magyar versenyző, akit végül csak a táv 2013-as világbajnoki ezüstérmese, a brazil Ana Marcela Da Cunha előzött meg.

„Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen jó versenyben és ennyire jó mezőnyben lettem második. Ezzel az eredménnyel elégedett lennék a világbajnokságon is” – mondta Risztov.

A férfiaknál – szintén vb-erősségű mezőnyben – Gyurta Gergely a négyszer 2 és fél kilométeres körökben rendre az élen úszott, nagy iramot diktálva. A befejező szakaszban többen is megelőzték, a hetedik helyről azonban vissza tudta küzdeni magát, s kevés hiányzott neki a dobogós helyezéshez. A győzelmet a brit Jack Burnell szerezte meg.

„Elégedett vagyok, hiszen legjobb magyarként kvalifikáltam magam az augusztusi kazanyi vb-re” – értékelt Gyurta.

A profik viadalát követően az amatőrök vállalták a megméretést a 2017 méteres távon, a Samsung Olimpiai Úszófesztivál keretében.

Az úszás napját megnyitó Bóka István, Balatonfüred polgármestere arról beszélt, hogy a világ úszósportja felfedezte magának Balatonfüredet. Gyárfás Tamás, a Magyar Úszó Szövetség elnöke hangsúlyozta, a résztvevők immár hazajönnek Füredre, ahol ötödször tartanak nagy nemzetközi viadalt, bár egyértelmű, hogy mindenki már a hetediket, a 2017-es magyarországi világbajnokságot tartja szem előtt. Cornel Marculescu, a vizes sportokat összefogó nemzetközi szövetség, a FINA igazgatója, rendkívül elégedetten értékelte a látottakat:

„A Gyárfás Tamás vezette magyar szervezők szokás szerint bebizonyították, hogy kiválóan értenek a versenyrendezéshez. Úgy gondolom, minden adott, hogy két év múlva nagyszerű világbajnokságot rendezhessünk ugyanitt. – jelentette ki. – A helyszín lenyűgöző, a Balaton csodálatos hely, nagyon sokan ismerik, 2017-ben pedig még többen csodálják majd meg az egész világon – mondta. Hozzátette: „Tisztában vagyok azzal, hogy a budapesti uszoda felépítése a legnagyobb kihívás, de a miniszterelnök úr nekem személyes garanciát adott arra, hogy minden rendben lesz.”