A fu­kus­hi­mai atom­ka­taszt­rófa a világ egyik leg­dur­vább nuk­le­á­ris bal­esete. A köz­vet­len kö­vet­kez­mé­nyek mel­lett most ra­dio­ak­tív su­gár­zást ki­bo­csátó vad­disz­nók ke­se­rí­tik az em­be­rek éle­tét.

Már több mint öt éve, hogy egy nagy erejű földregés, és az azt követő szökőár megsemmisítette a fukusimai atomerőművet Japánban. A reaktorokból rengeteg sugárzó anyag került a környezetbe, ezért a terület teljesen lakhatatlanná vált.

Radioaktív vaddisznók rombolnak, elszabadult az élővilág Fukushimában
A fukusimai atomerőmű.

Az embereket azonnal kitelepítették, az állat és növényvilág viszont vad burjánzásnak indult. Egyes fajok teljesen átvették a hatalmat az iszonyatos radioaktív sugárzás ellenére is – vagy tán épp ezért. Például a vaddisznó is jócskán túlszaporodott a fukusimai erdőkben.

Radioaktív vaddisznók rombolnak, elszabadult az élővilág Fukushimában 1
Egy sugárzó disznó a környező erdőkben.

A disznók a környező települések mezőgazdaságában hatalmas károkat okoznak, hisz dézsmálják a termést. Az eddigi becsült veszteség nagyjából 15 millió dollárra rúg. Ráadásul az irtásuk és az elföldelésük is rettentő körülményes, hiszen intenzíven sugárzó, radioaktív egyedekről van szó. A testükben mért sugárzás az egészségügyi határérték több mint háromszorosa. Ilyen mód megenni ezeket az állatokat szigorúan tilos.

Forrás: Ripost