Home Szabadidő Programinfó Programinfó: Íme Budapest új látványossága – képek, videók

Programinfó: Íme Budapest új látványossága – képek, videók

Vontatják a Lego Vilit. Fotó: BKK/Nyirő Simon
A most leleplezett, a világon is egyedülálló, Lego-kockákból megalkotott villamost december 20-ig csodálhatja meg a nagyközönség – írja a forráslap.

Fotó: Kurucz Árpád

Budapesten mutatták be a világ első, életnagyságú legóvillamosát, ami kötött pályán vontatva is tud közlekedni. A villamost Vili névre keresztelték és mintegy 1,8 milliónyi kockából készült. Vili 11,5 méter hosszú, két méter széles és két méter magas. Súlya megközelítőleg 18 tonna, ebből 4,5 tonnát tesznek ki a legókockaelemek – hallhattuk a Lego, a BKV és a BKK közös sajtótájékoztatóján. 

– A villamos azért is különleges, mert legókockákból még ekkora, mozgó építmény nem épült a világon. Azokhoz az életnagyságú legó járművekhez, amiket eddig ismertünk Lego Technic-elemeket használtak fel. Ez a villamos viszont csak és kizárólag legókockákból épült – említette tervezője, Dóczy Balázs, akinek a nevéhez a lánchídi legóoroszlán is kötődik –, ennek ellenére úgy néz ki, mintha egy kisgyermek építette volna meg, ami nem véletlen, hiszen ez volt a cél.

1/6LEGO villamos

Az elhangzottak szerint építésében kilencven felnőtt vett részt és legalább 6800 munkaórába került, mire elkészült.

A bemutató után két szürke Muki húzta, illetve tolta a budapesti villamospályákon egészen a Deák Ferenc térig, ahol december 20-ig lesz megtekinthető.

Vontatják a Lego Vilit. Fotó: BKK/Nyirő Simon

A Lego korábban is készített teljes méretű  járműveket, amelyek az innováció és kreativitás határait feszegették, a különbség csupán annyi, hogy azok működőképesek voltak. Az egyik leglenyűgözőbb alkotásuk a McLaren P1 szupersportautó élethű mása, amelyet 342 817 Lego Technic-darabból építettek fel. 

Ez a modell nemcsak látványos, de funkcionális is: 768 legó motor hajtja, és akár 40 mph (64 km/h) sebességet is elérhetett a Silverstone versenypályán. Az autó építése nyolcezer munkaórát vett igénybe, és még kormányozható is volt, amit Lando Norris, a McLaren F1 pilótája tesztelt.

Egy másik figyelemre méltó alkotás a Lego Bugatti Chiron, amelyet 2018-ban mutattak be. Ez a modell szintén működőképes, 3,307 font (1,500 kg) súlyú, és 19 km/h sebességre volt képes több mint egymillió darabból építve.

Ez a legó jármű volt az első ilyen projektje a Legónak, ezzel bizonyítva, hogy a Lego Technic eszközei nemcsak játékok, hanem bonyolult mérnöki kihívások megoldására is alkalmasak.

Hirmagazin.eu

Exit mobile version
Megszakítás