Forrás: MTI | 2015. 02. 11. 08:22:00
A William Szindróma Társaság projektje, a Norvég Civil Támogatási Alap támogatásával. A résztvevők felkészítő foglalkozásokon sajátíthatják el az önálló élethez nélkülözhetetlen mindennapi tevékenységeket, de a szülőknek is tartanak egy 20 órás csoportos tréninget.
Elindult az értelmi sérült fiatalok önálló életvitelét támogató és előkészítő Fészekhagyó Program – tájékoztatott a Magyar Williams Szindróma Társaság. A programban húsz értelmi sérült fiatal vesz részt négy önkéntes és két gyógypedagógus szakember támogatásával, a résztvevők felkészítő foglalkozásokon sajátíthatják el a teljesen önálló élethez nélkülözhetetlen mindennapi tevékenységeket, mint például a mosogatás, az ágyazás vagy a reggeli elkészítése.
Mint írták, az értelmi sérült fiatalok önállósulása érdekében a szülők támogatására is nagy hangsúlyt helyeznek, ezért tartanak egy 20 órás csoportos szülői tréninget is, segítve őket abban, hogy könnyebben el tudják engedni gyermekeiket és megfelelően tudják támogatni önállósulásukat. A kezdeményezés a William Szindróma Társaság projektjeként, a Norvég Civil Támogatási Alap támogatásával valósul meg.