A brit rendőrség azt fontolgatja, hogy a jövőben azon terrorcselekmények esetében, amikor az elkövető az iszlám tanításait jelöli meg indítékként, nem használnák az iszlamista terrorizmus és a dzsihadista kifejezéseket.
Az újítást egy muszlim rendőrségi szervezet kezdeményezte.
Több halálos késes támadás is történt az elmúlt években Nagy-Britanniában. Legutóbb június végén támadt egy illegális bevándorló a járókelőkre a dél-angliai Reading városában.
Hárman meghaltak, hárman pedig megsebesültek.
A rendőrség terrortámadásnak nyilvánította az esetet. A rendőröknek végül sikerült elfogniuk a támadót.
(MTI/EPA/Ian Langsdon)
Szakértők szerint a támadásokat sokszor iszlamista hátterű személyek követik el.
A brit rendőrség azt fontolgatja, a jövőben azon terrorcselekmények esetében,
amikor az elkövető az iszlám tanításait jelöli meg indítékként, nem használnák az iszlamista terrorizmus és dzsihadista kifejezéseket.
Az újítást egy muszlim rendőrszervezet kezdeményezte.
A szervezet szerint a jövőben nem lehetne használni az elkövetőkkel kapcsolatban az iszlamista és a dzsihadista szavakat, így az iszlamista terrorizmus kifejezést sem. Utóbbi helyett
a hit által megkövetelt terrorizmus vagy a vallási motiváltsággal visszaélő terroristák, illetve Oszama bin Laden ideológiájának követői kifejezéseket
alkalmaznák. A rendőrségi szervezet szerint ezzel a muszlimok kirekesztése ellen lehetne küzdeni.
Ilyen jellegű tompításra, illetve megtévesztő megnevezésekre, információközlésekre láthattunk már példát máshol is az országban – mondta Halkó Petra, a Századvég nemzetközi elemzője az M1 Unió 27 című műsorában.
Őry Mariann, a Magyar Hírlap külpolitikai rovatvezetője szerint a brit rendőrségi szervezet törekvése nem őszinte, nem tükrözi ugyanis a valóságot. A terrortámadások jelentős részét pedig igazolhatóan dzsihadisták követik el.
Elemzők már többször felhívták arra a tényre a figyelmet, hogy 2015, vagyis a migrációs válság tetőzése után, az illegális migrációval dzsihadista terroristák is beszivárogtak az Európai Unióba.
Most pedig azáltal, hogyha valamit nem neveznek a nevén, mert tiltanák ezeket a kifejezéseket, csak a valóságot tagadják meg
– mondta Párkányi Eszter, az Alapjogokért Központ vezető elemzője. Hozzátette,
a brit rendőri szervezet szándéka az orwelli világra emlékeztet.
Ez a fajta politikai korrektség hasonlít George Orwell 1984 című regényében bemutatottakhoz, illetve a regényben létező újbeszélhez, hiszen most is gyakorlatilag új fogalmakat alkotnak jelenségekre.
Őry Mariann úgy véli, évek óta látszódik egy olyan tendencia Nyugat-Európában, amely alapján a rendőrség megpróbál politikailag korrekt módon eljárni. Így cselekedett a svéd kormány is, amikor 2015-ben az illegális migráció tetőpontján megtiltotta a rendőröknek, hogy a határátlépéskor történő vizsgálatkor bármiféle faji megkülönböztetést tegyenek.
Egy tavaly megjelent könyv szerint
2000 és 2018 között több mint hétszázötvenen haltak meg terrortámadásban. Az esetek 91 százalékában szélsőséges iszlamisták voltak az elkövetők.
Az esetek húsz százalékát pedig öngyilkos merénylők követték el.
A címlapfotó illusztráció.
M1, Hirmagazin.eu