Ezúttal Egerben bukkantak fel az időseket lehúzó csalók! Egy magyar fejlesztésű készülék adatainak a meghamisításával veszik rá a nyugdíjasokat a vásárlásra. A rendőrség nyomoz, gyanúsított egyelőre nincs, az áldozatok száma viszont folyamatosan emelkedik. A Ripost megtalálta a készülék feltalálóját, aki szintén fel van háborodva.

A csalóknak már valóban semmi sem szent! Figyelmeztetést tett ki a közösségi portálon egy egri hölgy, mert városában is megjelent az országos bűnbanda, amelyről korábban a Ripost beszámolt. A kiterjedt bűnbanda különböző cégei az egész országot behálózzák, ha az egyik várost kimerítették, továbbállnak egy másikba, Győrtől Miskolcig károsultak ezreit hagyva maguk mögött.

A módszer mindig ugyanaz:ingyenes szűrővizsgálatra hívják a beteges, idős embereket, ott azt mondják nekik, hogy rossz az állapotuk, és hamarosan meghalhatnak, hacsak meg nem vesznek egy bizonyos terméket tőlük. Érdekes módon a hozzájuk fordulók egytől-egyig a halál kapujában állnak…

Pofátlan trükkel százezreket csalnak ki betegekből, nyugdíjasokból

A hölgy azt írja, telefonon hívták ingyenes érrendszeri és kardiovizsgálatra.  Egy műszerrel megmérik az állapotát, és megállapítják, hogy nagy a baj.

Azután felajánlják a segítségüket: egy két és fél millió forintos készüléket bérbe tudnak adni, amivel egy tesztprogramban vehetünk részt. Kauciót kell fizetni, ami húsz százalék, de lemennek tíz százalékra is, sőt a végén már kétszázezer forinttal is beérik úgy, hogy 50 ezer forint alapítványi támogatást kínálnak mellé, csak fizessen a páciens, akár részletekben is – számol be a felhívásban, ami alatt megdöbbentően sok komment állítja, hogy őket is megkörnyékezték.

Pofátlan trükkel százezreket csalnak ki betegekből, nyugdíjasokból

A Ripost megtalálta azt az egri céget, amelyik behívja vizsgálatra a nyugdíjasokat.

A tulajdonos lapunknak azt mondta, hogy a vizsgálatot megbízható módon végzik egy Wiwe nevű készülékkel.

Utánanéztünk: a Wiwe valóban egy magyar fejlesztésű orvostechnikai eszköz, ami jelzi a stroke és a hirtelen szívmegállás kockázatát.

Megkerestük az egyik feltalálót, Kozmann György professzort, tudnak-e róla, hogy az általuk fejlesztett készüléket arra használják fel, hogy idős embereket átverjenek.

A szakember megdöbbentő választ adott: tudnak róla, hogy csalók visszaélnek a készülékükkel!

 

forrás: Ripost