Rengeteg munkát adott a tűzoltóknak az erős szél: volt, ahol több mint 100 km/órás széllökéseket is mértek napközben. Főleg kidőlt fákról, letört ágakról érkeztek bejelentések, leginkább Budapestről, és az ország középső megyéiből. Volt, ahol a húsvéti programokat is elmosta a rossz idő.

Felhőszakadással érkezett meg a rossz idő az ország déli részére. Békésszentandráson zuhogott az eső szombat este, a kidőlő fák miatt Békés és Jász-Nagykun-Szolnok megyében is voltak áramszünetek.

Kecskeméten egy villanyoszlopot is megdöntött az erős szél. Több száz háztartásban nem volt áram, amíg szolgáltató szakemberei a helyreállításon dolgoztak. Az egyik háznál fel kellett darabolni egy fenyőt, mert a szél rádöntötte az épületre.

Kiskunhalason egy családi házra borult rá egy fenyő, a tűzoltóknak szintén be kellett avatkozniuk.

Szegeden egy harminc méteres fát tövestül csavart ki az út szélére.

A kép illusztráció.

Ágdarabok borították Tatán az utakat. Az erős szél egy társasház tetejének bádog borítását is megbontotta. Sokan azonban a rossz idő ellenére is kimentek a szabadba.

Egyes programokat át kellett helyezni

A kisnánai várnál annyira fújt a szél, hogy a gyerekek alig bírtak megállni. Az eredetileg szabadtérre tervezett húsvéti programokat egy pincében tartották meg.

Siófoknál a Balaton vizét is felkorbácsolta a szél, a viharjelzők egész nap be voltak kapcsolva.

A Kékestetőn havazott

Az ország legmagasabb pontját elég hideg volt ahhoz, hogy az eső havazásba forduljon.

Kora este a Békéscsabához tartozó Mezőmegyeren ment el az áram. Az áramszolgáltatók azt mondták, hogy folyamatosan dolgoznak a hiba elhárításán.

A Balatonon másodfokú viharjelzés volt érvényben

Éppen csak bekapcsolták a viharjelzést a tavakon, de már több helyen is szükség volt rá. Április elsején indult a szezon, vasárnap a Balaton mindhárom medencéjében másodfokú riasztás volt érvényben, estére elsőfokúra csökkentették. Ilyenkor a parttól 500 méteren belül kell tartózkodnia a fürdőzőknek, csónakkal vízen lévőknek. Másodfokú viharjelzés esetében 60 km/h-nál nagyobb szél van, ilyenkor tilos vízbe menni.

A Balaton körül 31 stabil viharjelző berendezés működik, amelyek október végéig üzemelnek.

Forrás: M1 Híradó

Képek: fufu, alon, boon, frissmedia, blikk, 24, ilovebalaton, Hirmagazin.eu

ElőzőA locsolkodás magyar húsvéti hagyomány + locsolóversek
KövetkezőÚjabb illegális migránsokat fogtak el a rendőrök
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: [email protected]. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza