Home Főhírek Belföldi hírek Őrizetben a Buda-Cash-vezér

Őrizetben a Buda-Cash-vezér

2015 03 10 064615
Forrás: MTI | 2015. 03. 09. 16:54:21, Fotó: Túry Gergely

Hétfőn tíz embert állítottak elő a rendőrök, akik több helyen tartottak házkutatást is. Úgy tudni, T. Péter és társai ellen 60 milliárd forintos csalás, számviteli fegyelem megsértése, valótlan adatközlés a gyanú, a sértett pedig négy bank. Négy embert őrizetbe vettek.
Négy embert őrizetbe vett és kezdeményezte előzetes letartóztatásukat a rendőrség a Buda-Cash-ügyben – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szóvivője hétfő este az MTI megkeresésére. Csiszér-Kovács Viktória hozzátette: öten szabadlábon védekezhetnek.

A rendőrség csalás és számvitel rendjének megsértése bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást.

Hétfő reggel több helyszínen egy időben, összehangoltan tartottak házkutatásokat. Tíz embert állítottak elő: egyet tanúként, kilencet gyanúsítottként hallgattak ki.

Az őrizetbe vett gyanúsítottak között van Tölgyesi Péter, a Buda-Cash Brókerház felfüggesztett vezérigazgatója, résztulajdonosa is. Bánáti János ügyvéd, az üzletember védője az MTI-nek elmondta: a Tölgyesi Péter és – a védelem számára egyelőre beazonosíthatatlan – társai elleni gyanú hatvanmilliárd forintos csalás, továbbá számviteli fegyelem megsértése, valótlan adatközlés, a sértett pedig négy bank.

Az ügyvéd hozzátette, hogy tudomása szerint a brókercég egyik jelentős tulajdonosát, volt igazgatósági tagját, P. Z-t és a vezérigazgató-helyettest V. I-t is meggyanúsították.

Hétfőn a magyarnarancs.hu írt arról, hogy reggel hatkor a Buda-Cash több alkalmazottját bevitték a rendőrök. A portál információi szerint hárman a brókerház back office részlegén dolgoztak, azaz főleg adminisztratív ügyekkel foglalkoztak. „Ennek azért lehet jelentősége, mert így hozzáférésük volt azokhoz a rendszerekhez, melyekről a Magyar Nemzeti Bank (MNB) azt állítja: a Buda-Cash évtizedek óta meghamisította az abban szereplő adatokat” – tették hozzá. Később az mno.hu azt írta, bővült a Buda-Cash-ügyben előállítottak köre, a cég vezérigazgatóját különösen jelentős értékre elkövetett csalással gyanúsítják.

A jegybank február 24-én jelentette be, hogy azonnali hatállyal felfüggesztette a Buda-Cash Brókerház működési engedélyét és felügyeleti biztosokat rendelt ki a tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt. Az ügy kapcsán bűncselekmény elkövetésének gyanúja is felmerült, ezért az MNB büntető feljelentést tett az illetékes rendőr-főkapitányságnál. A jegybank a Buda-Cash tulajdonosain keresztül szoros összefüggésbe hozható Dél-Dunántúli Regionális Bankcsoporthoz (DRB) tartozó négy banknál korlátozta a betétkifizetést és felügyeleti biztosokat rendelt ki. A bankcsoport tagja a DRB-n kívül a miskolci székhelyű Észak-magyarországi Regionális Bank Zrt. (ÉRB), a kaposvári székhelyű Dél-Dunántúli Takarék Bank Zrt. (DDB) és a bicskei központtal működő Buda Regionális Bank Zrt. (BRB).

60 milliárdos csalás a gyanú

60 milliárdos csalás és más bűncselekmények gyanújával vették őrizetbe a Buda-Cash Brókerház felfüggesztett vezérigazgatóját, résztulajdonosát hétfőn – mondta Bánáti János ügyvéd, az üzletember védője az MTI érdeklődésére. A rendőrség hétfő reggel több helyszínen egy időben, összehangoltan tartott házkutatásokat, majd annak eredményeként lefoglalásokat, ezzel összefüggésben több embert előállítottak a Nemzeti Nyomozó Iroda Aradi utcai épületébe, ahol a nap folyamán sor került őrizetbe vételekre is – mondta el az ügyvéd.

A T. Péter és – a védelem számára egyelőre beazonosíthatatlan – társai elleni gyanú hatvanmilliárd forintos csalás, továbbá számviteli fegyelem megsértése, valótlan adatközlés, a sértett pedig négy bank – tette hozzá Bánáti János. Az ügyvéd hozzátette, hogy tudomása szerint a brókercég egyik jelentős tulajdonosát, volt igazgatósági tagját, P. Z-t és a vezérigazgató-helyettest V. I-t is meggyanúsították.

Exit mobile version
Megszakítás