Home Sport Sporthirek Óriási meccset játszott a világbajnokkal férfi kézilabda-válogatottuk! Gratulálunk!

A magyar férfi kézilabda-válogatott 24-24-es döntetlent játszott Dániával az Európa-bajnokságon, így megőrizte az esélyét a továbbjutásra.

A dánok közül Magnus Landin és Lasse Svan sem szerepelt a keretben sérülés miatt.

„Finoman fogalmazva sem lesz könnyű meccs, de azon az úton szeretnénk tovább haladni, amin elindultunk. Ehhez semmi mást nem kértünk a játékosoktól, csak fegyelmet, koncentrációt és maximális bizalmat, önbizalmat” – írta közösségi oldalán a találkozó előtt Nagy László, a szakmai stáb tagja.

Dánia közelsége miatt csaknem tízezer néző előtt, kiváló hangulatban rendezett meccset mindkét csapat nyitott védekezéssel kezdett, és mivel a magyarok voltak pontosabbak, a tizedik percben 5-3-ra vezettek. Talpraesett hozzáállásuknak és összeszedett játékuknak köszönhetően

a találkozó harmadánál 10-6-os előnyben voltak.

Ezt követően a támadásban elkövetett hibákat az ellenfél gyors gólokkal büntette, ráadásul a védekezése is hatékonyabbá vált, és Niklas Landin is egyre több lövést védett a dán kapuban. A magyarok nyolc perc alatt csupán egyszer találtak be, de a távoli átlövéseikkel végül átlendültek a holtponton, így a szünetben 13-11-re vezettek.

Nikolaj Jakobsen szövetségi kapitány a 36. percben időt kért, mert csapata a második felvonás elején sem teljesített jól, majd átálltak létszámfölényes támadójátékra. A magyarok tudatosan igyekeztek lassítani a játékot, de Landin újabb védéseire alapozva az ellenfélnek megint sikerült egyenlítenie (18-18), ám a magyar együttes türelmesen kézilabdázott és Balogh Zsolt góljaival újra ellépett kettővel (22-20).

A 54. percben három is lehetett volna a különbség, de Balogh Zsolt hétméteresét Yannick Green kivédte, majd Bartók Donátot kiállították, és

a dánok az 57. percben – a mérkőzés során először – átvették a vezetést.

A rendkívül izgalmas hajrában előbb Szita Zoltán talált be, majd Mikkel Hansen lövését Mikler Roland kivédte, a magyar szakmai stáb nyolc másodperccel a vége előtt időt kért, de újabb gól már nem született.

A dánok legeredményesebb játékosa Magnus Bramming volt hét góllal. Mikler Roland 35 lövésből 11-et védett.

A két csapat 43. alkalommal találkozott egymással, 19 magyar és húsz dán siker mellett ez volt a negyedik döntetlen. A magyar válogatott szerdán 18.15-től Izland ellen játssza utolsó csoportmérkőzését.

Nyitókép: MTI/EPA/TT Hírügynökség/Andreas Hillergren