18.1 C
2024. március. 29. péntek
HomeSportSporthirekÓriási katasztrófa a Makaói Nagydíjon: eltörött a pilóta gerince, öt sérült a...

Óriási katasztrófa a Makaói Nagydíjon: eltörött a pilóta gerince, öt sérült a pályán – VIDEÓ

A német autóversenyzőnő, Sophia Floersch autója hatalmas sebességgel elszállt egy éles kanyarban verseny közben, az F3-as Makaói Nagydíjon.

A szervezőbizottság legfrissebb közleménye szerint összesen öten sérültek meg – két versenyző, két fotós és a pályabíró – a borzalmas szerencsétlenségben: szerencsére mindannyian tudatuknál voltak, amikor kórházba szállították őket. A 17 éves lány a körülményekhez képest jól van, nem életveszélyes az állapota, ellenben gerinctörést szenvedett – írja az f1világ.hu.

Óriási katasztrófa a Makaói Nagydíjon eltörött a pilóta gerince, öt sérült a pályán - video 1
Nagyon összetört Sophia Flörsch autója
Fotó: Instagram

A balesetről videofelvételek is készültek, amiket elnézve, hatalmas szerencse, hogy nem járt halálos áldozattal a baleset:

Makaóban zajlik a túraautó-világkupa is, melyen magyar részről Michelisz Norbert versenyez.

Michelisz Norbert egyszer állhatott dobogóra a túraautó-világkupa (WTCR) utolsó versenyhétvégéjén Makaóban.

Honlapjának beszámolója szerint a Hyundai-csapat magyar pilótája vasárnap a harmadik futamban végzett a harmadik helyen, és összesítésben 236 ponttal a negyedik helyen zárta a pontversenyt. A WTCR első szezonját az olasz Gabriele Tarquini nyerte meg.

A 30 futamos vk végső sorrendjében Nagy Dániel a 20., Nagy Norbert a 24., míg Szabó Zsolt a 29. helyet szerezte meg.