11.2 C
2024. április. 28. vasárnap
HomeFőhírekBelföldi hírekÓriási bravúr: győzött Marco Rossi válogatottja Belgrádban! Gratulálunk a kiemelkedő sportteljesítményhez!

Az első félidőben 2-1-es előnyt szerzett a magyar válogatott a szerbek elleni Eb-selejtezőn, a másodikban pedig megtartotta előnyét. Magabiztosan vezeti a csoportját.

A mérkőzést élőben tudósítottuk, ezt a cikk második felében visszaolvashatják.

Bár egy rossz kirúgásból indulva a menteni igyekvő Szalai Attila öngóljával a szerbek szereztek vezetést tíz perc játék után, a magyarok a 34. és 36. perc között Varga Barnabás és Willi Orbán góljaival fordítottak. A magyaroknál Kata Mihály debütált a címeres mezben.

A belgrádi sikerrel Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai három ponttal elhúztak a riválistól, a harmadik helyezett Montenegró előtt pedig már öt pont az előnyük féltávnál. Az ötösből az első kettő jut ki a jövő évi, németországi kontinensviadalra.

Szerbia-Magyarország 1-2 (1-2)

Belgrád, Rajko Mitic Stadion, zárt kapus (10 ezer gyermek), v.: Juan Martínez Munuera (spanyol)
gólszerzők: Szalai A. (10., öngól), illetve Varga B. (34.), Orbán (36.)
sárga lap: Varga B. (66.), Szalai A. (89.)

A magyarok vasárnap 18 órától a cseheket fogadják barátságos mérkőzésen a Puskás Arénában, míg az Eb-selejtezőt október 14-én a szerbek ellen folytatják otthon.

Az élő tudósítás

A két összeállítás:

• Szerbia: V. Milinkovics-Szavics – Veljkovics, Gudelj, Pavlovics – Radonjics, Makszimovics, Sz. Milinkovics-Szavics, Kosztics – Tadics, Vlahovics – A. Mitrovics.
  • Magyarország: Dibusz – Lang, W. Orbán, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Styles, Kerkez – Szoboszlai, Varga B., Sallai R.

A stadionban néhány ezer gyerek biztatja a meccsen a szerb csapatot, egy korábbi fegyelmi döntés miatt jegyeket nem lehetett értékesíteni a találkozóra.

Mezőnyjátékkal telt el az első öt perc. Sallai jó labdával futtatta meg Negót, de a franciaországi légiós nem választott jó megoldást, se nem passzolt, se nem lőtt.

A 10. percben jött egy szerb kontra, Tadics már helyzetben volt, de az üresen álló Vlahovics lőtt, vagy inkább passzolt, ám Szalai Attila lábáról a saját kapunkba jutott a labda.

2023-ban először kapott gólt a válogatott. 1-0.

Az elmúlt tíz percben kiegyenlített labdabirtoklással játszottak, Varga kétszer jól ment be a jobbösszekötő helyén, de nem ment senki.

A védők mögé betett labdát Mitrovics kapura küldte, de gyengén, Dibusz védett. Egy perc múlva Kosztics az oldalhálóba lőtt. Ezekben a percekben a magyaroknál van többet a labda, de a szerbek veszélyesebbek a kapura.

A 34. percben kiegyenlített a magyar csapat, Sallai lövését Vanja Milinkovics-szavics kiütötte, de a továbbfutó magyar csatár a kipattanóba bele tudott érni, nem kevésbé Varga Barnabás, aki az üres kapuba segítette a labdát, 1-1.

A 36. percben viharos jelenet zajlott a szerb tizenhatoson belül, Vanja Milinkovics-Szavics aláfutott a labdának, majd Lang keresztbe lőtt, a másik oldalon pedig

Orbán 7 méterről az üres kapuba passzolt, 1-2.

Belgrád, 2023. szeptember 7.
Magyar játékosok gólöröme a labdarúgó Európa-bajnoki selejtező G csoportjában játszott Szerbia - Magyarország mérkőzésen a belgrádi Rajko Mitic Stadionban 2023. szeptember 7-én.
MTI/Czeglédi Zsolt
Magyar játékosok gólöröme a labdarúgó Európa-bajnoki selejtező G csoportjában játszott Szerbia – Magyarország mérkőzésen a belgrádi Rajko Mitic Stadionban 2023. szeptember 7-én. MTI/Czeglédi Zsolt

A második félidőre cserélt Dragan Sztojkovics, Kosztics és Radonjics is lement. Zsivkovics és Mladenovics, két görögországi légiós a pályán.

A játékrész első nyolc-tíz percében aktívabbak voltak a szerbek, nem igazán tudta a magyar csapat megtartani a labdát.

Vlahovics óriási lövést küldött éles szögből kapura, Dibusz bravúrral, reflexszel védett. Két perccel később újabb bravúrt mutatott.

Makszimovics helyett Milenkovics jön.

Vlahovics az oldalhálóba fejelt.

Fiola Attila váltja Kerkezt.

Nagy Ádám megsérült. Az újonc Kata Mihály került pályára.

Varga Barnabást Ádám Martin váltotta.

A magyar csapat védekezik, továbbra sem tudjuk nagyon megtartani a labdát.

Tadicsot lehívja Sztojkovics, Ilics a helyén. Luka Jovics is bement, Vlahovics befejezte mára.

Gudelj lövése alig bár, de elkerülte a kaput.

Lang a kapu előterében vétlenül beleütött a labdába, semmi gond.

Támadnak a szerbek, másodpercek vannak hátra.Csoboth váltja Sallait.

Vége!

Győzött a magyar válogatott, s ezzel

továbbra is a csoport élén áll.

A csoport állása: 1. Magyarország 10 pont (4 mérkőzés), 2. Szerbia 7 (4), 3. Montenegró 5 (4), 4. Litvánia 2 (5), 5. Bulgária 2 (4)