1. Háború és békemisszió
Orbán Viktor szerint az ukrajnai háború fenntartása elsősorban az Egyesült Államok támogatásától függ, mivel amerikai segítség nélkül a konfliktus már véget ért volna. Kiemelte, hogy az EU katonai és gazdasági szempontból gyenge, ami miatt egy átfogó európai újrarendezésre lenne szükség a háború után. Hangsúlyozta a tűzszünet elsődlegességét, de figyelmeztetett arra is, hogy egy fenntartható békéhez hosszabb távú konferenciák és átalakítások kellenek.
2. Vatikáni látogatás
Orbán beszámolt Ferenc pápával és más vatikáni vezetőkkel való találkozójáról, amelynek középpontjában a béke előmozdítása állt. A kormányfő szerint Magyarország és a Vatikán közös spirituális és diplomáciai célokat képvisel.
3. Migráció és EU-politika
Orbán szerint a jelenlegi brüsszeli vezetés „háború-, migráns- és genderpárti”, amely ellen Magyarország az ellenzéki szerepet tölti be. Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel való találkozóját is ebbe a küzdelembe helyezte, és kiemelte, hogy dolgozik egy új EU-s többség kialakításán, amely megváltoztatná a jelenlegi irányvonalat.
4. Uniós költségvetés és pénzek
Bejelentette, hogy Magyarország csak akkor fogadja el az EU 2027 utáni költségvetését, ha az ország megkapja a 2025-2026-os pénzeket is. Az uniós források ügyében hangsúlyozta, hogy Magyarország tempója határozza meg a pénzek felhasználását.
5. Német gazdasági kapcsolatok
A német ipari szereplők aggodalmáról is beszélt, akik szerinte nem elégedettek a jelenlegi helyzettel, de Magyarország célja a német beruházások fenntartása és fejlesztése. Kiemelte a magyarországi gyárak stratégiai szerepét.
6. Romániai választások
Az RMDSZ eredményeit méltatta, és a román-magyar kapcsolatok erősítésének fontosságát hangsúlyozta, különösen Románia schengeni csatlakozásának támogatásával kapcsolatban.
Orbán Viktor beszéde egyértelműen azt tükrözte, hogy Magyarország kormánya a nemzeti érdekek érvényesítésére, az EU jelenlegi irányvonalának megváltoztatására és egy új, konzervatív többség kiépítésére összpontosít.