Komoly problémát jelent Párizsban a kínai bevándorlók megkülönböztetése a koronavírus miatt, többen tapasztalják, hogy ázsiai származásuk miatt kerülik el őket a nyilvános helyeken – írja az Euronews. Mindez kihatással van a vendéglátásra, valamint a turizmusra is, a megbélyegzés miatt pedig elindult egy kampány a Twitteren #neménvagyokavírus megjelöléssel.
Feszült a helyzet a francia fővárosban, ugyanis a koronavírus veszélye egyre nagyobb teret ad a rasszizmus és a kiközösítés terjedésének.
„Amikor egy nyilvános helyen, vagy tömegközlekedési eszközön vagyok, azt látom, hogy az emberek elhúzódnak tőlem és grimaszolnak. Azt érzem, hogy szinte undorodnak” – nyilatkozta egy ázsiai származású, párizsi fiatal.
Persze részben megértem, hogy mi ennek az oka, de nem minden ázsiai kínai és nem mindenki fertőzött
– tette hozzá.
„Egy gyógyszertárban dolgozom és sok beteg jön be hozzánk. Nemrég tüsszentettem, amikor egy idős hölgy fizetett és ő lényegében elmenekült” – mesélte egy ázsiai férfi
A kialakult helyzet azonban nem csak a szociális réteget érinti, a vírus miatti félelem befolyással van a kínai boltok és éttermek forgalmára is. Annak ellenére, hogy eddig se ételtől, se egyéb tárgytól nem fertőződött meg senki, még azokat a kínai éttermeket is kevesebben látogatják, amelyeknél korábban rendszeresen teltház volt.
Hasonló változás figyelhető meg a turizmuson belül is, ugyanis a járvány kirobbanása óta rengetegen mondják vissza a távol-keleti utazásaikat.
Az Euronews párizsi tudósítója arról számolt be, hogy egyre jobban terjedő gyűlölet és rasszizmus vehető észre az ázsiaiak irányába, akik igyekeznek megváltoztatni a francia emberek mentalitását az interneten keresztül. A #neménvagyokavírus kampány a Twitteren indult el, amelyhez eddig már több ezren csatlakoztak és osztották meg tapasztalataikat.
Volt, aki elmesélte, hogy többen eltávolodtak a buszon egy ázsiai mellől, másvalaki pedig elmondta, hogy egy nő sállal takarta el a száját a tömegközlekedésen, amikor leült mellé egy kínai.
Megszaporodtak a rasszista cselekmények. A koronavírus viszont valójában csak felerősített egy olyan folyamatot, ami már régebben elkezdődött
– nyilatkozta egy francia-kínai érdekvédő szervezet munkatársa.
Forrás: Blikk / Hírmagazin.eu