Forrás: 180 perc/Kossuth Rádió, MTI | 2015. 03. 02. 09:09:42
Személyes elbeszélgetés alapján egyénre szabott terveket dolgoznak ki a tartósan munkanélküli fiatalok helyzetének javítására. Erről is beszélt a Kossuth Rádióban Czomba Sándor államtitkár.
Először azokat szólítják meg az ifjúsági garancia program részeként, akik már régebb óta munkanélküliek, hiszen mentálisan és minden más szempontból ez az állapot a legveszélyesebb a fiatalokra – mondta a 180 percben Czomba Sándor munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkár.
2017 év végéig azokat keresik meg, akik legalább hat hónapja, vagy azon túl regisztrált álláskeresők, és vállalják feléjük, hogy a következő hat hónapon belül valamilyen foglalkoztatási, képzési, bértámogatási lehetőséget kínálnak fel nekik. 2018 után pedig azokat szólítják meg, akik négy hónapja nem találnak munkát. Hozzátette: a 25 év alatti munkanélküli fiatalokat célzó program hosszú távon 174 ezer főt érinthet.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) tisztségviselője elmondta, a megszólított fiatalok levelet kapnak a munkaügyi szervezettől, személyes elbeszélgetés alapján mindenki számára egyénre szabott tervet dolgoznak ki a részvételre. Czomba Sándor a Kossuth Rádió műsorában úgy fogalmazott, a feladat megoldása előtt mindig tisztázni kell a helyzetet, amit most az jellemez, hogy nagyon sok fiatal van benne úgy a munkanélküli regiszterben, hogy soha senki nem szólt hozzá.
Az államtitkár korábban elmondta, a kormány a 2014-2020 között rendelkezésre álló uniós forrásból az első programok egyikeként indította el az ifjúsági garancia programot. Erre a célra az Európai Uniótól 2017 végéig a négy leghátrányosabb helyzetű régió – Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld és Dél-Dunántúl – 15 milliárd forintot kapott. Ehhez az összeghez a magyar kormány még mintegy 200 milliárd forintot tesz, hogy 2020-ig minden régióban működhessen a program.