Otthonod szellőzetésére naponta több alkalommal van szükség. A külső környezet, különösen annak hőmérséklete, szennyezettsége nagymértékben befolyásolja a friss levegő áramlásának milyenségét és időtartamát. Fogadjuk meg az alábbi tanácsokat:
Minden nap megérdemel 3-5 alkalommal ablaknyitást. Manapság gyakori az otthoni munkavégzés, adott esetben több személy fogyasztja a helyiség levegőjét, ekkor érdemes gyakrabban a kilincs után nyúlni.
Szokás és vérmérséklet alapján dől el, hogy a hűvösebb éjszakát folyamatosan bukóra nyitott ablak mellett töltjük, vagy inkább az ébredést követően tárjuk ki a nyílászárót. A frissebb éjszakai levegő beengedésére hívjuk fel a figyelmet, természetesen egy zajosabb környezet, állandó éjjeli forgalom zavaró lehet.
Bárhogy is döntöttünk a hálószoba tekintetében, ébredés után minden helyiségben nyissuk ki az ablakokat, szerencsés, ha módunkban áll kereszthuzatot teremteni, elősegítve a levegő leggyorsabb cseréjét.
Nem pusztán az elhasználódott levegő, esetleges szennyeződések távoznak, kialakítható az ideális páratartalom is. Az egészre szánjunk maximum 3 percet, egyúttal ajánlott a több alkalommal, kevés ideig végzett szellőztetés.
Ablakkal rendelkező fürdőszobát a reggeli zuhanyzást követően mindenképp szellőztessük ki, a túlzott párásodás, penészgombák kialakulása megelőzhető.
A konyhai főzés, sütés illata legalább annyira kellemes, mint amennyire zavaró lehet, elengedhetetlen a szagelszívó használata mellett a szellőztetés.
Déli fekvésű helyiségek esetén használjunk sötétítőfüggönyt, redőnyt, kevésbé melegszik fel a lakás, inkább kora reggel és este tárjuk nagyra az ablakokat.
A friss levegő mellett fordítsunk figyelmet az illatokra is, lehetőség szerint természetes megoldásokra. Ültetessünk illatozó virágos növényeket, fűszereket a balkonládába, így szellőztetéskor a friss levegővel együtt beengedjük a kellemes illatot is.
Forrás: marmalade;
Korrektúra: www.hirmagazin.eu