Home Főhírek Sport Női vízilabda világliga – Legyőzte a spanyolokat a magyar válogatott

Női vízilabda világliga – Legyőzte a spanyolokat a magyar válogatott

Parkes Rebecca (k), mellette a spanyol Matilde Ortiz Reyes (j) és Pilar Pena Carrasco (b) a női vízilabda világliga európai selejtezőjében, a Magyarország - Spanyolország mérkőzésen a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. december 19-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

A magyar női vízilabda-válogatott 10-9-re legyőzte a világbajnoki ezüstérmes spanyol csapatot a világliga második fordulójában, kedden a Hajós Alfréd Sportuszodában.

Parkes Rebecca (k), mellette a spanyol Matilde Ortiz Reyes (j) és Pilar Pena Carrasco (b) a női vízilabda világliga európai selejtezőjében, a Magyarország – Spanyolország mérkőzésen a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. december 19-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

A nyitófordulóban a magyarok egy góllal kikaptak Hollandiában, míg a spanyolok szoros mérkőzésen legyőzték az oroszokat.

A keddi találkozó előtt búcsúztatták a visszavonult Bolonyai Flórát, valamint a válogatott szereplést befejező világ- és Európa-bajnok Takács Orsolyát, illetve az Eb-győztes Tóth Ildikót.

A mérkőzés Szücs Gabriella góljával indult, majd spanyol egyenlítést követően Horváth Brigitta, Garda Krisztina és Keszthelyi Rita zörgette meg a vendégek hálóját.

A második nyolc percben előbb Gurisatti Gréta csavargóljára, majd Keszthelyi találatára feleltek a spanyolok (5-2 és 6-3), Keszthelyi harmadik góljára azonban a nagyszünetig nem tudtak válaszolni.

A fordulás után sem tudtak mit kezdeni a csapatkapitánnyal, egy távoli ejtéssel már ötgólosra nőtt a magyar előny (8-3), a spanyolokat a harmadszor eredményes Beatriz Ortiz tartotta versenyben (8-4). Horvát újabb találatára is volt válaszuk a budapesti vb-n második ibériaiaknak, ám négy gólnál közelebb nem tudtak zárkózni a harmadik játékrészben.

A záró felvonásban viszont sikerült egy találatig megközelíteniük Bíró Attila szövetségi kapitány együttesét (9-8). A közel hét és fél perces magyar gólcsendet Garda szakította meg, s bár negyvenegy másodperccel a végső dudaszó előtt újra egy találat volt a különbség, a győzelmet végül nem engedte ki a kezéből a magyar válogatott.

A négy európai csapat közül az első három jut a selejtezőből a nyolcas szuperdöntőbe.