Ijesztő veszélyre figyelmeztet egy friss kutatás, mely szerint az okostelefonok pont ott támadnak, ahol a felhasználók a legkevésbé szeretnék…

Az amerikai Ohio államban található Toledói Egyetemen végzett friss kutatás megállapította, hogy a digitális eszközök kék fényének hosszan tartó hatására a szemben olyan molekulák keletkeznek, amelyek ötven-hatvan éves kor felett sorvadásos betegséget, úgynevezett. makuladegenerációt okozhatnak.

Az Egyesült Államokban a látásvesztés fő okai között szerepel a makuladegeneráció. Bár az elváltozás nem vezet teljes megvakuláshoz, ugyanakkor megnehezíti a mindennapi életet.

Nem titok, hogy a kék fény a szem retinájának rongálásával károsítja a látást. Kísérleteink megmagyarázzák, hogyan zajlik ez a folyamat,

és reméljük, hogy ez olyan terápiák, például új típusú szemcseppek kifejlesztéséhez vezethet, amelyek lelassítják a makuladegenerációt –idézte az MTI Ajith Karunarathnét, az egyetem kémia és biokémia tanszékének adjunktusát.

Zöld, sárga vagy vörös fénynél nem tapasztaltuk a jelenséget

– tette hozzá Karunarathne.

A kék fény elleni védelemre a kutatók azt tanácsolják, hogy a felhasználók viseljenek UV- és kékfény-szűrős szemüveget, sötétben pedig ne használják az okostelefonjukat vagy tabletjüket.

Forrás: Ripost