Home Tudástár Technika, kommunikáció Nem vicc! A Linux a Microsoft áruházba jön

Nem vicc! A Linux a Microsoft áruházba jön

Csak minap települt a PC-kre a Microsoft eddigi legnagyobb operációs rendszer frissítése, s már kopogtat a Őszi Alkotói Frissítés, a Fall Creators Update.

Ezt elsősorban a kreativitást támogató, platform-független funkciók különböztetik meg elődjétől, amelytől megjelenésében is eltér majd. A Windows Mixed Reality lehetőséget ad felhasználóinak arra, hogy virtuális világokat teremtsenek, amelyeket saját kézmozdulataikkal is alakíthatnak.

A Microsoft a Windows Áruházban mostantól elérhetővé teszi az Ubuntu operációs rendszert és a közeljövőben a SUSE Linux és Fedora disztibúciókat is, a szoftverfejlesztők pedig a Xamarin Live Player segítségével még egyszerűben írhatnak platformfüggetlen alkalmazásokat.

A Windows Mixed Reality az egyik az Őszi Alkotói Frissítés újdonságai közül.

A Cirque de Soleil a Windows Mixed Reality nevű alkalmazást használja előadásai megtervezéséhez. Ennek segítségével építenek virtuális színpadképet és színpadi kellékeket – így például egy óriási mechanikus kezet. Munkájuk további finomhangolásában segítenek az olyan megoldások, mint például az, hogy a kiterjesztett valóságban, egy headset segítségével a saját kézmozdulataikkal is alakíthatják a virtuális világot. Ehhez már nincs szükség a falakra szerelt eszközökre sem, amelyek a kézmozgást követnék: a kontrollerek ezek nélkül is gyors reakcióidővel, pontosan lekövetik a mozdulatokat.

A felhasználók kreatív történetmesélését szolgálja az új Windows Story Remix is, amely mesterséges intelligenciát alkalmaz a fotók és videók rendszerezéséhez és önálló történetekbe való rendezéséhez.

A történeteket zenei aláfestés, mozifilmekre emlékeztető effektek és témák teszik még érzékletesebbé. A felhasználók ezt 3D objektumokkal tovább gazdagíthatják, tehetik még személyesebbé, például vászonná alakítva egy-egy képet, amelyekre a Windows Ink segítségével szabadkézi rajzokat is felvihetnek. Ezúttal is a Microsoft Graph segít összekapcsolni a felhasználókat, függetlenül attól, hogy épp milyen eszközt vagy platformot használnak.

Meglepő csemegeként Linux és platform-független alkalmazások jönnek a Windows 10-be.

Az új Windows 10 megjelenésében is eltér majd némileg elődjétől. A Microsoft Fluent Design System harmonikus megjelenést kölcsönöz az operációs rendszernek, amely eszközök széles körén ugyanazt nyújtja.

A Fluent Design a fejlesztők számára olyan megoldásokat is kínál, amelyekkel még kifejezőbb, megnyerőbb alkalmazásokat írhatnak, mindezt eszköztől függetlenül.

A fejlesztők a Visual Studios-t használva a felhasználók bármilyen platformra írhatnak alkalmazásokat. Hamarosan érkezik az új NET Standard 2.0, illetve az iPhone alkalmazások írását, tesztelését és javítását megkönnyítő Xamarin Live Player. Mindezeken felül, a nyílt forráskódú rendszerek telepítését is megkönnyíti a Microsoft azzal, hogy ezeket a Windows Áruházból is elérhetővé teszi.

Jelenleg a Windows az egyetlen olyan platform, amely Windows és Linux applikációkat egyaránt futtat.

hirado.hu

Exit mobile version
Megszakítás