forrás: M1 – Ma reggel / Kossuth Rádió – 180 perc
Sorra szigorítanak az európai országok bevándorláspolitikájukon azután, hogy kirobbant a kölni molesztálási botrány. Mindeközben Angela Merkel kitart, tegnap Bajorországba hívták a CDU-s képviselők, akik egyébként folyamatosan kritizálták az utóbbi napokban. Azt mondják, ha tavaszig nem oldja meg a válságot, megbukhat – hangzott el az M1 Ma reggel című műsorában.
Egyelőre Angela Merkelnek sem a párton belül, sem párton kívül nincs alternatívája. Németországban nagykoalíció van, és a szociáldemokrata párt nagyon támogatja a jelenlegi menekültpolitikát, noha kritikus hangok azért ott is megjelentek – mondta Gálik Zoltán, a Corvinus Egyetem docense.
Wolf-Nagy Tünde a 180 percben
Wolf-Nagy Tünde, az MTVA berlini tudósítója a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában arról számolt be: Angela Merkel határozottan kiáll az eddigi politikája mellett. Úgy véli, csökkenteni kell a migránsok számát, de az „európai megoldás az egyedüli megoldás”.
Pénteken német-török csúcs lesz, február 4-én Londonban lesz egy konferencia, melyen a menekülttáborokban élő szírek életkörülményeiről tanácskoznak, február végén pedig brüsszeli csúcs lesz, Merkel szerint ezek után kell dönteni a migrációs politikáról.
Horst Seehofer bajor kormányfő, a Keresztényszociális Unió (CSU) elnöke mindenesetre kiábrándult, szerinte egyáltalán nem közeledtek az álláspontjaik Merkellel. Seehofer példaként kezelné az osztrák kvótát, Merkel ezt egyáltalán nem kommentálta. A kancellár továbbra is úgy véli, hogy az okokat kell megszüntetni, és akkor csökken majd a bevándorlók száma.
Angliában kiutasítanák az angolul nem beszélő muszlim nőket
Az M1 műsorában Gálik Zoltán arra a felvetésre, miszerint David Cameron brit miniszterelnök azt szorgalmazza, utasítsák ki azokat a muszlim nőket, akik két és fél év alatt nem tanulnak meg angolul, azt mondta: ez nem újdonság, ez a konzervatívok tavalyi választási programjában is szerepelt.
A szigorítások között szerepel, hogy 23 ezer helyett 32 ezer fontot kellene keresnie évente azoknak a bevándorlóknak, akik Nagy-Britanniába akarnak maradni. Ez pedig felmérések szerint a felső 20 százalék jövedelemszínvonala. Vagyis az intézkedés azzal járna, hogy az ápolók, nővérek, és a kevésbé képzett munkaerő elvándorol – tette hozzá.