Folytatódnak a labdarúgó NB I küzdelmei. A magyar futballt övező helyzetről és a 2019-es várakozásokról, valamint a nemzetközi az átigazolási piacról is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Dénes Tamás futballszakíró és Hajdú B. István, az M4 sporttévé kommentátora.
Tizenöt forduló vár a labdarúgó NB I csapataira a szombaton induló tavaszi szezonban. Az élcsapatokat tekintve fontos változás, hogy a Mol Vidinek nincsenek már nemzetközi kötelezettségei – ismert, az Európa-ligában játszott csoportmérkőzéseket, és kis híján továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba -, így a bajnoki címvédő minden erejét a bajnoki cím megvédésére fordíthatja.
„A bajnoki címért versengő csapatok nagyjából azonos mérkőzésszámmal kalkulálhatnak, a Magyar Kupában is szinte mindenki áll” – említette az InfoRádió Aréna című műsorában Hajdú B. István, az M4 sporttelevízió kommentátora.
Hajdú B. azt valószínűsíti, hogy
a 12 csapat között tavasszal már nem igazán lesz „langyos” mérkőzés, valaki – a Ferencváros és a Mol Vidi – a bajnoki címért, valaki az EL-szereplésért, valaki a kiesés ellen küzd.
„A bajnoki címért folyó küzdelem nagyon éles lesz, hiszen egészen más a Bajnokok Ligájában kezdeni a selejtezősorozatot, és onnan átpottyanni az Európa-ligába, mint az Európa-ligában kezdeni. Arról nem is beszélve, hogy a Ferencváros őszi edzőváltása éppen amiatt volt, mert egy, a nemzetközi kupában eredményes Ferencvárost szerettek volna látni; a Vidi pedig eléggé eredményesen játszott európai porondon az ősz folyamán, és ezt nyilván szeretné megismételni” – elemezgetetett a kommentátor.
Hajdú B. István szerint a téli átigazolások is arra irányultak mindkét élcsapatnál, hogy a bajnokság utáni rövid felkészülést követően hogyan lehet megkezdeni a nemzetközi szereplést.
Dénes Tamás szerint
„Teljesen világos, hogy mindkét együttes nemzetközi kupaszereplésre vágyik, célja, hogy állandó főtáblás szereplő legyen, de nagyon fontos, hogy a BL-selejtező ad egy pótvizsga-lehetőséget” – mutatott rá. Ismert, a Vidi, miután elbukta az AEK Athén elleni BL-rájátszását, az EL főtábláján folytathatta a szereplést.
Szerinte is nyilvánvaló, hogy a Ferencváros és a Vidi kiemelkedik a magyar mezőnyből, de úgy látja, a Fradi 5 pontos előnye a téli szünetben eléggé soknak tűnik.
„Ha a két csapat még hátra lévő, egymás elleni mérkőzését nem nyeri meg a Vidi, nagy bajba kerül” – mondta. Aki tehát azért szorít, hogy izgalmas legyen a bajnokság, ezen a mérkőzésen a Vidinek kell drukkolnia.
„Ha most hétvégén a Vidi nyerni tudna, a Honvéd pedig megverné a Ferencvárost, 2 pontra csökkenne a különbség, és olyan lesz, mintha újrakezdődne a bajnokság a két csapat számára”
– tette hozzá Dénes Tamás.
Emlékszik: amikor 2011-ben – Mezey György irányításával – története során először bajnoki címet nyert a Videoton, akkor az Üllői úton 5-0-ra nyert, „tehát van a két csapat közti mérkőzéseknek presztízstörténete”.
Úgy látja,
A nemzetközi átigazolási piacra áttérve Dénes Tamás úgy fogalmazott: egy, a korábbiaknál szerényebb időszakon vagyunk túl, „az összérték nem sokkal volt több, mint a fele az előző évinek”. Abban nincs különbség, hogy
a Premier League-ben költötték a legtöbbet a csapatok, az viszont talán meglepő, hogy az olasz liga volt a második ezen a listán.
„A spanyolok most alig költöttek, a legdrágább vétel 17 millió euró volt” – világított rá. A téli átigazolási csúcs így is megdőlt két országban: Olaszországban Piatekért fizettek téli rekordot Milánóban, Franciaországban pedig a PSG nyúlt a mélyen a zsebébe Paredesért.
Hajdú B. István úgy érzi, egyetlen átigazolásra sem kellett felkapni a fejünket, inkább az lepi meg, hogy
egy olyan szintű csapat, mint a PSG, nem gondoskodik egy minőségi helyettesről akkor, amikor Neymar hosszú időre kidől.
„Csordogált minden, nem volt az átigazolások száma olyan kevés” – főzte hozzá a kommentátor.