András apostol vagy Szent András a kereszténység szerint egyike volt a tizenkét tanítványnak, akik szem- és fültanúi lettek Jézus földi művének, majd vértanúságot szenvedtek.
A Galileából származó András testvére volt Simeon Péter, akit Jézus az egyház alapjává tett meg. András Isten-keresésére jellemző, hogy a Jézus szolgálatát előkészítő utolsó próféta, Keresztelő János tanítványává szegődött, majd miután szolgálata csúcsán Keresztelő János rámutatott az „Isten Bárányára” (Jézusra), András azonnal Jézus követője lett.
A Bak a Föld elem legtitokzatosabb jegye. Szorgalmas, dolgos, ambiciózus – ám a lelke mélyén egy útkereső. Kissé távolság tartó, hiszen a Szaturnusz jól megméri, hogy kivel barátkozik, kit enged magához közel. Komoly, megfontolt, tartózkodó, és tisztességes emberek születnek ebben a jegyben.
Amikor Andrást a Bak jegyével azonosítjuk, akkor a csontos kezét, szögletes arcát és más olyan jellemzőit tekintjük, amik a Bakhoz és az ott uralkodó Szaturnuszhoz köthetőek. A karakterekben persze van egy kis -tól – ig, ezért lehet az, hogy vannak apostolok, akiket nem mindenki ugyanúgy értelmez, illetve ért. András is ezek közé tartozik. A Merkúrhoz is közel érzik páran, ezért vannak festők, akik az ikrekkel azonosítják. Ez nem egy eldöntendő vita, hiszen a jegyek dinamikus rendszer, nem teljesen „kockás”.
Különlegessége még, hogy Szent András szerepel a Szent Koronán is. Ez egy külön, mély téma – ezzel majd egy kicsit később foglalkozunk.