A ClearView Al startup alkalmazása már 2016. óta fejlesztés alatt áll. Az eszköz lényege, hogy egy ismeretlen ember képének feltöltése után átfésüli az adatbázist, amely több, mint hárommilliárd fotót tartalmaz és megmutatja az adott személy nevét, valamint a címét is – írja a 24.hu.

Sok mindenről hallhattunk már, de ez az alkalmazás igencsak hátborzongató dologra képes. A nagyobb közösségi és kereskedelmi oldalakról begyűjti a nyilvános fiókokat, így hétszer akkora adattömeg adja a hátteret, mint az FBI-nak. A közösségi oldalak üzemeltetői természetesen fenntartásokkal kezelik a szoftvert, továbbá a biztonsági szakértők szerint is komoly aggodalomra ad okot, hogy a cég miként használja fel az információkat.

Nem is hiába voltak a kétségek és a negatív megítélés, ugyanis feltörték az adatbázist, ezt pedig a ClearView hivatalosan is megerősítette. Az eset következtében a hackerek több ezer jogi szervezet és privát cég adatait is kiszivárogtatták. Az szolgáltatást például használja a Best Buy, a Macy’s, az Interpol, az amerikai Igazságügyi Minisztérium, és az amerikai határőrség (CBP) is.

Továbbá az alkalmazást több, mint 500.000-en használták keresésre.

A ClearView a hírhez annyit szólt hozzá, hogy napjainkban az ilyen típusú adatkiszivárogtatások már általánosak, legközelebb megpróbálnak erősebb biztonsági rendszert kiépíteni.

Forrás: Blikk / Hirmagazin.eu

Illusztráció: Northfoto