55 éves lenne Molnár Csilla. A magyar szépségkirálynő, aki a győzelme után a figyelem középpontjába került, de a pletykák és a családi konfliktusok megkeserítették az életét. A fiatal 17 éves lány 1986. július 10-én a szülei otthonában halálos adag gyógyszert vett be, és az életét már nem tudták megmenteni.

Ernyey Béla színész és a Playboy akkori fotósa is megszólalt a többszörös díjnyertes dokumentumfilmben, ami a 80-as években nagy port kavart. A Szépleányokat 1987-ben mutatták be. A színész a film elején azt mondta, hogy ő Molnár Csillát látja a legszebbnek. A film azonban teljesen más fordulatot vett a fiatal lány halála után, és a végén Ernyey már teljesen mást mondott.

– Volt egy próba és ezalatt kértek minket, hogy nézzük meg, mégis kik lehetnek azok, akik ez első ötbe, vagy tízbe kerülhetnek, hiszen a zsűri feladata nem az, hogy később vitatkozzon, hogy ez a legszebb, vagy az a legszebb, hanem hogy hozzon egy teljesen normális döntést az ország életében, hiszen ezt az országot most egy éven át kell képviselnie Miamiban vagy Máltán, ahol történnek ezek a versenyek. Szó nem volt arról, hogy valaki nyomott volna minket egy bizonyos irányba, hogy ez kell legyen a szép. Megkérdezték, hogy én kit találok a legszebbnek és én mondtam, hogy mindenképpen a Csillát… – mondta akkor Ernyey Béla.

Gáti László, a szépségverseny főszervezője akkor úgy nyilatkozott, hogy Ernyey bizonyos kigondolt üzleti érdekek miatt azt mondta, hogy ő a lányok közül Molnár Csillát látja a legszebbnek, és mivel a Playboy fotósa, így ért hozzá.

Ám a dokumentumfilm végén, amikor a forgatást már beárnyékolta Molnár Csilla halála, akkor Ernyey Béla teljesen mást mondott, és állította, hogy ő nem tette volna a fonyódi kamasz fejére a koronát.

– Hogy mi lett volna, ha…? Ez egy teoretikus vita. Hogy mi lett volna, ha az a lány nyeri meg a versenyt, aki tényleg a legszebb volt? Én szerintem a Kalmár Zita messze el kellett volna, hogy vigye! Ez egy irtó érdekes dolog, ugyanis nekünk odasúgták, hogy az a lány nem lehet… Nézett rám a Fodros (Fodros István a Magyar Média akkori főszerkesztője), amikor én tíz pontot adtam. Kérdeztem is, hogy én most azért vagyok-e ott, azokat a dolgokat pontozzam, ami nektek előnyös, vagy azért, hogy megválasszuk Magyarország szépét? — mondta akkoriban a színész..

Kalmár Zita egyébként nem írta alá a neki felkínált kizárólagos reklámszerződést, és Ernyey szerint a fiatal lány ezért esett ki az üzletemberek piksziséből. Talán azonban az élet teljesen másképp alakult volna Molnár Csilla számára, ha a döntő napján nem őt, hanem Kalmár Zitát hozzák ki győztesnek.

opera pillanatfelvetel 2024 01 23 000442 www.blikk .hu
Molnár Csilla Andrea nem kapott megfelelő támogatást a szépségverseny után /Fotó: Fortepan-Gábor Viktor

Elátkozta a családját Molnár Csilla tragédiája – Soha nem hallott titkok a szépségkirálynő haláláról

Eddig sosem hallott titkok derültek ki a szocializmus első és tragikus sorsú szépségkirálynőjéről. Molnár Csilla Andrea vesztét fatális véletlenek sorozata okozhatta, amelyek következtében 1986. július 10-én életét vesztette.

Mindez alig kilenc hónappal azután történt, hogy a Budapest Kongresszusi Központban az ország szépének választották. A történet innentől közismert: az alig tizenhat éves tinédzser egy csapásra híressé vált, a nagyközönség pedig azt hihette, hogy a lány egy igazi tündérmesébe csöppent.

Ám ez messze állt a valóságtól; az élete borzalmas véget ért, amikor Csilla egy meggondolatlan pillanatában úgy döntött, bevesz huszonnégy szem Lidocain tablettát.

Szívbeteg édesapja miatt a fonyódi családi ház tele volt különféle vényköteles szerekkel. A sors borzalmas fintora, hogy Friderikusz Sándor Isten óvd a királynőt! című könyvében található orvosi szakvélemény szerint bármely más gyógyszerből vett volna be bármekkora adagot Csilla, az élete megmenthető lett volna.

És valószínűleg a lány pontosan ezt akarta volna. Legalábbis a mai napig így vélik azok, akik igazán ismerték őt, jóllehet, a halála után a legkülönfélébb pletykák keltek szárnyra arról, hogy Csilla szerelmi bánatában lett öngyilkos.

opera pillanatfelvetel 2024 01 23 000614 www.blikk .hu
Molnár Csilla Andrea nyerte az 1985-ös szépségversenyt. Mögötte Füstös Veronika és Kruppa Judit, az udvarhölgyek /Fotó: Fortepan-Gábor Viktor

Pedig éppen aznap akarta örökre elhagyni a családi házat. Szerelméhez, a nála közel húsz évvel idősebb diszkótulajdonoshoz, a válófélben lévő Futács Károlyhoz akart költözni, estére pedig elígérkezett Balatonlellére, a Korda házaspár koncertjére.

Új ruhát is vett magának a helyi butikban, és mindenki vidámnak látta őt egészen addig, amíg délután az édesanyja rá nem talált a házuk felső emeletén.

Valami tehát történhetett aznap kora délután, de hogy mi váltotta ki a szélsőséges tettet Magyarország szépéből, az már örökké titok marad.

Kovács Mercédesz, aki a fonyódi Karikás Frigyes Gimnáziumban Csilla osztálytársa volt, a Vasárnapi Blikknek mondta el, hogyan is emlékszik a gyönyörű lányra.

– Csilla kedves és segítőkész volt, együtt bandáztunk, közös programokat csináltunk. Sem a szépségkirálynő-választás előtt, sem utána nem volt beképzelt, sosem tekintett magára úgy, mint egy hírességre.Az akkori sajtó azonban megkeserítette az életét, ráadásul a családjában is egyre több volt a veszekedés. Biztos vagyok benne, hogy nem akart valójában öngyilkos lenni. Rossz döntést hozott hirtelen, de szeretett élni, komoly tervei voltak.Talán csak rá akart ijeszteni a környezetére, mert besokallt… – fogalmazott Mercédesz.

opera pillanatfelvetel 2024 01 23 000737 www.blikk .hu
Fonyódon szobor őrzi a szépséges fiatal lány emlékét /Fotó: Ringier

Csilla otthoni körülményei nem voltak egyszerűek. Édesapja tiltotta a versenytől, és nehezen birkózott meg a ténnyel, hogy a gyermeke egy csapásra híressé vált, míg édesanyja, Marika támogatta ambiciózus lányát.

– Az apukája túlságosan féltette Csillát, és ez sok konfliktushoz vezetett. Amikor meghalt, a család teljesen széthullott. Csilla öccse az apjukkal maradt, elköltöztek a városból, Marika pedig egy utazási irodát üzemeltetett, aztán külföldre költözött. Sokszor találkoztam vele Csilla halála után. Rendkívül erős és kedves asszony, aki mindig szeretettel fordult felénk, de azt hiszem, ezt a veszteséget érthető módon soha nem tudta feldolgozni.

A volt osztálytársak a mai napig nem felejtették el Csillát. A Karikás Frigyes Gimnázium 1987-ben végzett osztályának diákjai minden osztálytalálkozón megemlékeznek szeretett társukról.

– Nincs olyan osztálytalálkozó, ahol ne kerülne szóba Csilla. Minden alkalommal koszorút rendelünk, amit a jelenlévők elhelyeznek a sírján. Mi még az a generáció vagyunk, akik összetartottunk. Voltak szorosabb és lazább barátságok, de hűségesek vagyunk egymáshoz, Csilla emlékét pedig sosem felejtjük – fogalmazott a volt osztálytárs.

Forrás1

Forrás2

HIRMAGAZIN.EU