Mocsai Lajos kézilabdaedző, a Testnevelési Egyetem rektora úgy látja, Bernd Storck vezetésével megtört valami a magyar labdarúgásban – írja a Bors.
Mocsai Lajos a lapnak elmondta, láthatóan bizonyos folyamatok kiszabadultak, és érdemes lehet bizalmat szavazni a szakmai stábnak, amennyiben az rendelkezik azzal az erővel, amivel ezt képes korrigálni és visszafordítani.
Abban az esetben azonban, ha nem képesek erre – és ő maga úgy véli, talán inkább ez lehet a helyzet –, meglátása szerint meg kell válni tőlük.
„Az ítélet mindig az eredményességből szűrődik le”
– jelentette ki, hozzátéve, hogy átlátja a poszt jelentőségét, miután 357 meccset vívott Magyarországért.
Megjegyezte azt is, hogy Storckék semmi olyat nem hoztak, amit a magyar edzők ne tudnának, a különbség pedig a gondolkodásmódban és a rendszerelméletben van.
Mocsai Lajos a Borsnak beszélt arról is, hogy különleges érzelmi állapottal jár a válogatottban játszani, így más a csapatépítési folyamat is. A nemzeti csapatra ő maga például mindig próbált egységként tekinteni, jóllehet, neki lehetősége adódott arra is, hogy évente 14-18 hetet együtt készüljön a keretével.
Rámutatott arra is, hogy az sem feltétlenül használ, ha a sportági vezetés annyi pénzt pumpál a sportágba, hogy a játékosok nem akarnak külföldre menni, ezzel ugyanis adott esetben éppen az a törekvés nem teljesül, hogy minél több magyar focista minél több nemzetközi meccsen vegyen részt.
Kiemelte az utánpótlás-nevelés felelősségét is, ami azért jelentős, mert kicsi a merítési lehetőség.
„Most indultak be azok a szakmai programok, amelyek segíthetnek. Kiépül az országos rendszer, szélesedik az edzői tudás, az orvosi, analitikai rendszer”
– tette hozzá Mocsai.
Mindazonáltal leszögezte azt is, 8-10 éves távlatokról van szó: csak ez után lehet általános felemelkedésről beszélni.
Forrás: eloben.hu / bors
Képek: bumm, korkép