Hirmagazin
Image default
Külföld

Mobilbomba az utasszállítón – százak voltak veszélyben

Mobiltelefonba telepített bombával akart felszállni egy utasszállítóra az indiai Mangalore repülőtéren egy férfi. A gép Dubaiba tartott, és több százan utaztak rajta.

A mobil tokjából vezetékek lógtak ki, egy gyurmaszerű anyag rögzítette a robbanószert – és mindezt szerencsére kimutatta még a reptéren a röntgengép. Így a férfi nem hajthatta végre ördögi tervét, a rendőrség azonnal őrizetbe vette. Egyelőre nem tudni, hogy a támadó kapcsolatban állt-e valamelyik terrorszervezettel, vagy „magányos farkas” volt.

Indiában felkelő csoportok rendszeresen hajtanak végre terrortámadásokat, de a friss jelentések szerint az Iszlám Állam tervei között is szerepelhet egy indiai merénylet. Dubai pedig a hatalmas nemzetközi turistaforgalma miatt vonzó célpont a terrorszervezet számára.

Forrás: Ripost

 

Kapcsolódó hírek

Zelenszkij elégedetlen az USA-val: Vita az ukrán ásványkincsek felett.. – Írd meg a véleményedet erről!

Géza

A 64 éves Gareth Delbridge és az 58 éves Michael Spike Lewis olyan karbantartási munkálatokat végeztek, amelyekről senki nem szólt nekik, hogy már nem kell megcsinálniuk. Életükbe került (18+)

Géza

Támadás történt Ausztriában, Villachban: négy sérült, egy fiatal fiú életét vesztette.. (18+)

Géza
Megszakítás