Minden marketingestől legalább egyszer az életében megkérdezik, hogy pontosan mit takar a munkája.

A marketinghez rengeteg tevékenység kapcsolódik, ezért is olyan nehéz meghatározni, hogy mi jelent ez a hivatás. Röviden olyan feladatokat végez el hatékonyan, amelyek segítenek abban, hogy elérd üzleti céljaidat, megerősítsd piaci pozíciódat, továbbá növeld márkád vagy céged ismertségét, és ezzel együtt bevételeidet is. Tudj meg többet a marketinges feladatairól!

Az online marketing origója: piackutatás és weboldal elemzés

A digitális korszakban elengedhetetlen egy vállalkozás számára egy informatív, áttekinthető és felhasználóbarát online felület. Így hát az első lépés mindig egy átfogó piackutatás, továbbá közösségi média és weboldal elemzés. Ha ez kész, akkor eszközli a szükséges beállításokat a felületeiden, hogy azok optimálisan működjenek. Ilyenkor alap szempontként figyelembe veszi, hogy a platform kiszolgálja a látogatók igényeit, illetve a keresőmotorok technikai igényeinek is megfeleljen.

Weboldal elemzéstől az eredmények méréséig

A marketinges munkájának alapja a piackutatás, a verseny- és a weboldal elemzés, illetve a közösségi felületek vizsgálata. Nagyon fontos, hogy kellő ismeretet szerezzen egy szakember az adott piaci szektorról, a konkurenciáról, a célközönségről, illetve a konkrét termékről, vagy szolgáltatásról, aminek a digitális marketing tevékenységeit végzi majd.

Ezt a kutatómunkát időről-időre el kell végezni és az esetleges változások szerint úgy formálni a kampányokat, hogy azok a lehető leghatékonyabban működjenek. Önmagában nem elég a jó stratégiai alap, fontos a statisztikai eredmények alapján a kampányok gondozása is.

Szülessen az elméletből tartalom!

Az elemzési és optimalizálási fázis után készen állnak online felületeink arra, hogy megkezdjük a tényleges reklámtevékenységeinket. Ilyenkor jön egy bombabiztos kampányterv és a munka kreatív része: a tartalomgyártás. Ezek a tartalmak az adott platformhoz igazodva lehetnek blogbejegyzések, cikkek, fotók, videók, grafikai anyagok, vagy más jellegű média tartalmak. A tartalommarketing célja nemcsak az értékesítés, hanem az ismertség növelése (márkaépítés), illetve keresőmotorokban a jobb helyezés elérése, fizetett vagy organikus formában.

Tartalommarketing és tartalommenedzsment

A kész tartalmak mehetnek is arra a felületre, amelyre optimalizáltan megszülettek, hogy erősítsék online jelenlétünket és kiszolgálják üzleti céljainkat. Nagyon fontos, hogy ez a munka tudatosan, szervezetten, rendszeresen és következetesen történjen. A közösségi médiának hatalmas közösségteremtő vagy romboló ereje van. Olyan marketingest kell választani, aki ezt a kétélű fegyvert jól forgatja és felületeinket hatékonyan kezeli.

Ha egy jó online marketingest alkalmazunk, akkor olyan szakemberrel lesz dolgunk, aki a piackutatástól és weboldal elemzéstől egészen a kampányok utólagos elemzéséig terelgeti vállalkozásunkat. Mindezt marketingbüdzsénk szakszerű hasznosításával teszi, hogy kitűnjünk az ingerekkel teli online világból, megnyerjük a célközönségünket és növekedjen vállalkozásunk.