A Formula–1-es Red Bull négyszeres világbajnoka, Max Verstappen frusztráltan nyilatkozott a Kínai Nagydíj időmérője után.
Noha a Red Bull tempó tekintetében az idénynyitó Ausztrál Nagydíjon még meggyőző volt a problémák ellenére is, ez már nem mondható el a Sanghajban mutatott formáról. A szombati sprintversenyen pont nélkül maradt a csapat, amit követően fenekestül felforgatták az autó beállításait – mindhiába. Max Verstappen a nyolcadik, míg Isack Hadjar a kilencedik helyet szerezte meg az időmérőn, a kettős hátránya egy másodperc körül mozgott a pole pozíciós Andrea Kimi Antonelli mögött.
A négyszeres bajnok a szombati eseményeken alul- és túlkormányzottságra panaszkodott, nem igazán tudta eldönteni, mikor mire számítson az RB22-estől. „Sokat változtattunk az autón, de semmi hatása sem volt. Az egész hétvégén lemaradásban vagyunk, az autó teljes mértékben vezethetetlen. Egyáltalán nem találtam viszonyítási pontokat. Minden egyes kör a túlélésről szól. Egyáltalán nem élvezem.”
„Van kisebb gondunk a motorral, de valószínűleg nem ez a legnagyobb probléma. Rengeteg köridőt veszítünk. Ráadásul egyáltalán nem is tudom nyomni, mert az autó nem engedi. Ezért nem igazán érzem úgy, hogy uralnám a kocsit. Ennek egyszerűen nem így kellene lennie. Az új szabálykorszak legelső körétől fogva nem élvezem vezetni ezt a gépet. Szerintem ott fogom befejezni a futamot, ahol elkezdem.”
Verstappen szót ejtett a sprintversenyen elrontott rajtjáról is, és megosztotta, hasonló baj ütötte fel a fejét, mint Liam Lawsonnál az idénynyitó Ausztrál Nagydíjon. „Az akkumulátor rendben van. De nem jött elég erő a motorból. Gyakorlatilag többé-kevésbé ugyanaz volt a problémám, mint Liamnek Melbourne-ben. Remélem, rendben tudjuk hozni, máskülönben a huszadik helyen találom magam.”
Hadjar szerint az Ausztráliában látott eredmények csalókák voltak, és a harmadik rajthelye annak volt köszönhető, hogy a riválisok magukhoz képest alulteljesítettek, így inkább most mutatkozott meg, mire képesek. „Nincs semmi különbség. Nyolc tized volt a lemaradásunk Melbourne-ben, egy rövidebb pályán. Most ennél is nagyobb, ezért is estünk még hátrébb. Több időt veszítünk, de ugyanazt a teljesítményt nyújtjuk. Szerintem a Ferrari és a McLaren is nagyon elrontotta az előző versenyhétvégét. Ennyit tudok hozzáfűzni.”
| KÍNAI NAGYDÍJ, RAJTSORREND | |||
|---|---|---|---|
| 1. | Kimi Antonelli | olasz | Mercedes |
| 2. | George Russell | brit | Mercedes |
| 3. | Lewis Hamilton | brit | Ferrari |
| 4. | Charles Leclerc | monacói | Ferrari |
| 5. | Oscar Piastri | ausztrál | McLaren-Mercedes |
| 6. | Lando Norris | brit | McLaren-Mercedes |
| 7. | Pierre Gasly | francia | Alpine-Mercedes |
| 8. | Max Verstappen | holland | Red Bull-Ford |
| 9. | Isack Hadjar | francia | Red Bull-Ford |
| 10. | Oliver Bearman | brit | Haas-Ferrari |
| 11. | Nico Hülkenberg | német | Audi |
| 12. | Franco Colapinto | argentin | Alpine-Mercedes |
| 13. | Esteban Ocon | francia | Haas-Ferrari |
| 14. | Liam Lawson | új-zélandi | Racing Bulls-Ford |
| 15. | Arvid Lindblad | brit | Racing Bulls-Ford |
| 16. | Liam Lawson | új-zélandi | Racing Bulls-Ford |
| 17. | Carlos Sainz | spanyol | Williams-Mercedes |
| 18. | Alexander Albon | thaiföldi | Williams-Mercedes |
| 19. | Fernando Alonso | spanyol | Aston Martin-Honda |
| 20. | Valtteri Bottas | finn | Cadillac-Ferrari |
| 21. | Lance Stroll | kanadai | Aston Martin-Honda |
| 22. | Sergio Pérez | mexikói | Cadillac-Ferrar |
| MÁRCIUS 15., VASÁRNAP | |
| A verseny (56 kör, 305.066 km) rajtja | 8.00 |
| KÖVETKEZŐ VERSENY | |
| Japán Nagydíj, Szuzuka | március 29., 7.00 |
| Bahreini Nagydíj, Bahrein | április 12., 17.00 |
| Szaúdi Nagydíj, Dzsidda | április 19., 19.00 |
Milliók előtt zokogott a Forma-1 új olasz hőse: 19 évesen a csúcsra ért – videó
Megható pillanat. Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, amely az ausztráliai idénynyitóhoz hasonlóan kettős Mercedes-sikerrel zárult. A futam után a 19 éves sztárversenyző el is sírta magát örömében.
A 19 éves pilótának, Andrea Kimi Antonellinek ez pályafutása első futamgyőzelme, mögötte pedig a Melbourne-ben egy hete diadalmaskodó csapattársa, a brit George Russell ért célba másodikként. Antonelli személyében majdnem 20 év szünet után nyert újra olasz versenyző Forma-1-es futamot. A dobogó alsó fokáért a két Ferrari küzdött egymással nagyot az 56 körös viadalon, ebből a csatából pedig a hétszeres világbajnok brit Lewis Hamilton jött ki győztesen és ő lett a harmadik.

Fotó: JADE GAO / AFP
Mit érez most Andrea Kimi Antonelli?
Érthető módon Andrea Kimi Antonelli nagyon elérzékenyült, amikor a futam után David Coulthard kérdezte az érzéseiről:
Nem találom a szavakat, mindjárt elsírom magam
– mondta a futamgyőzelem után Kimi Andrea Antonelli, aki ezt követően el is sírta magát. – Köszönöm a csapatomnak, hogy segítettek elérni ez az álmot, nagyon boldog vagyok. Tegnap azt mondta, hogy Olaszországot szeretném visszavezetni a csúcsra, és ez sikerült.
Magamat is alaposan megijesztettem, amikor a verseny végén elfékeztem a kanyart, de sikerült nyerni. Nem volt könnyű a rajtom, talán kicsit sok helyet hagytam a Ferrariknak, de jó volt a tempóm.
Nagyon a szezon elején vagyunk még, dolgozunk tovább. George (Russel, – a szerk.) nagyon erős csapattárs, akit nehéz legyőzni, sok mindenre van szükség hozzá. Sokat tanultam tőle, bagyon várom a szezon hátralévő részét, és majd meglátjuk, mire leszek képes a végén”.
Gratulálok Kiminek (Antonelli, – szerk.) az első futamgyőzelméhez. Nagyon élvezetes pont vele itt lenni a dobogón. De itt van Lewis (Hamilton, – a szerk.) is, neki is gratulálok. A Ferrarik nagyon jók voltak, de megvan a kettős győzelem, ennél pedig nem is lehet most fontosabb”
– árulta el a Mercedes pilótája, George Russell.
Lewis Hamilton a dobó harmadik fokára fért fel, de így is nagyon boldog volt. Mint elárulta, régen élvezett ennyire futamot:
„Gratulálok Kiminek, nagyon boldog vagyok, hogy itt állhatok mellette ebben a pillanatban. Gratulálok a korábbi csapatomnak, a Mercedesnek is, nagyon jól kezdtek.
Nagyokat csatáztunk, rég volt ennyire élvezetes futamom. Leclerc-cel is hatalmasat küzdöttünk, volt, amikor talán pcit össze is értek az autók. De nagyon tiszteljük egymást, ettől szép a Forma-1. Dolgozunk tovább, köszönöm a Ferrarinak, hogy ilyen pozícióban lehetünk.
Persze szeretnénk majd az élen lenni, de a kiinduló helyzet jó. Soha nem láttam még ennyi ember Sanghajban, fantasztikus.
A vb-címvédő brit Lando Norris (McLaren) műszaki hiba miatt részt sem tudott venni a futamon, míg a négyszeres világbajnok holland Max Verstappen (Red Bull) nem ért célba. A vb két hét múlva Szuzukában, a Japán Nagydíjjal folytatódik.

