Sok szülő azt gondolja, hogy a kisgyereke észre sem veszi, ha probléma van közöttük. Csak később kezd azon gondolkozni, hogy a gyereket megviselte a válás, amikor már viselkedészavar formájába jelentkezik a probléma.
Nézzük, milyen hatással lehet a gyerekre, ha kiderül, hogy a szülők már nem szeretik egymást, félrejárnak, és esetleg el is válnak.
Szorongás, pánik
A gyerek elbizonytalanodik, erőtlen lesz, nem bízik senkiben, szorongani kezd. Ha sokáig nem kapja vissza a bizalmát, akkor akár pánikrohamok is gyötörhetik.
Nem hisz a szeretetben többé
Ha feloszlik a család, a gyerek nem fog hinni többé a szeretet, szerelem, a család megtartó erejében. Meginog a hite, és felnőttkorában is inkább a rövid, futókalandokat keresi majd.
Bizalomvesztés
Nem fog bízni senkiben, nem hiszi el, hogy bárki jót akarna számára. Ez akadályozni fogja a barátságok, kapcsolatok kialakításában.
Hűtlenségre való hajlam
A szülők a gyerek példaképei. Akarva-akaratlanul tőlük veszi át a mintákat. Az elvált szülő esetében nagy az esély arra, hogy a felnövő gyerek sem fog tudni hűséges lenni kapcsolatában.
Eltávolodás a családtól
Ha a gyerek nem érzi jól magát a családi közegből, akkor mindent meg fog tenni azért, hogy minél jobban eltávolodjon, kiszakadjon onnan.
Menekülés az egyik szülő elől
Fel kell készülni arra, hogy a gyerek mindenképp utálni fogja a megcsaló félt, nem szívesen fog maradni azzal a szülővel, aki bűnt követett el. Ez a trauma hosszú évekig kísérheti majd.
Forrás: tudasfaja.com