Az igazi internetes nagyvadak szép kis fizetés kiegészítéshez jutnak közösségi profiljaikkal. A cégek ugyanis felfigyeltek a százezres tömegekhez elérő celebekre, akik benne vannak egy kis reklámozásban.
De vajon mennyi az annyi? A facebookos termékmegjelenítéssel bezsebelhető összegek igen széles skálán mozognak, de pár tízezer forintot még az is kereshet, akinek nem sikerült elképesztő méretűre duzzasztania követőtáborát.
A több tíz- vagy százezres rajongótábor persze nem jön magától. Igencsak nagy munka van benne, hogy egy Facebook-oldal működjön, és keresni is lehessen vele. Szóval korántsem ajándékpénzről van szó az élő reklámtáblákká változott hírességek esetében.
Igazán szép pénzt azonban nem sokan tudnak generálni. Csak a nagyvadak.
Kasza Tibi listánk királya, aki humorával édesgetett magához 639 ezer embert a Facebookon. Az énekes-showman ki is használja a fokozott érdeklődést, és reklámoz ezt, azt. Partnerei közt éppúgy megtalálható tejipari vállalat, mint játékkonzolokra szakosodott világcég.
Majka is jól áll netes követőkből, hiszen a Facebookon 331 ezren lesik megosztásait, míg Instagramján további 84 ezer ember kíváncsi rá. Peti mostanában a turizmusból kaszálhat sokat, mivel feltűnően sokszor posztol utazási és szálláslehetőségekről.
Dukai Regina viszont olyan jól csinálja a reklám-posztolást, hogy sokak szerint meg is élhetne belőle. Facebookján egymást érik a bújtatott és egyértelmű reklámok. Piperecikkek, virágüzlet, étterem – szinte minden szegmensből találni céget, mely őt választotta reklámarcnak. Regina Facebookját 177 ezren, míg Instagramját 180 ezren követik.
Listánk sereghajtója Horváth Éva, de neki sincs szégyenkeznivalója a maga 116 ezres Facebook és további 27 ezer Instagramos követőjével. A modell-műsorvezető főként a ruhamárkák forgalmazói közt népszerű, amin nem is kell csodálkozni, hiszen bármit vesz föl, elképesztően jól néz ki.
A siker forintban mérhető
Balog Tibor social media szakember szerint bizonyos követőszám fölött, akár milliós bevételt is generálhatnak a sztárok oldalai.
„Fontos tudni, hogy bizonyos követőszám alatt még akkor sem számít komoly reklámfelületnek egy közösségi oldal, ha laikusként soknak tűnik a like-száma. Igazán jelentős sikereket akkor lehet elérni egy-egy poszttal, ha valóban százezres nagyságrendről beszélünk, hiszen egy kiírás nagyjából a követők 10 százalékát éri el direktben.„
Ugyanakkor a cégek azt is fegyelembe veszik, hogy az adott sztár, milyen módon húzható rá a termékükre, hiszen például egy modell, aligha „ad el” jól játékkonzolt vagy sört. Ha minden stimmel, a szerződések milliós összegekről is köttethetnek havonta.
„Ezek azonban komoly megkötéseket tartalmaznak és esetenként kizárólagosságot is” – mondta a szakember a Ripost-nak.
Forrás: Ripost