A felvétel ábrázolja a szélsőséges eseményeket és lehetséges következményeket, amelyek az Ukrajnában zajló eseményekből kiindulva Európa egészére kihatnának.

A kisfilm elindítása az Ukrajnában uralkodó helyzet fiktív kapitulációjával kezdődik, amelynek következtében az oroszbarát Viktor Janukovics visszatérne a hatalomba, és az orosz elnök, Vlagyimir Putyin az ukrán haderőt beolvasztaná az orosz hadseregbe. Ezek a jelenetek már önmagukban is megdöbbentőek és provokatívak, de még csak a fiktív történet kezdetei.

Az orosz megszállás Európára való terjedése által bemutatott forgatókönyv további részeiben Magyarország, majd a balti államok és végül Lengyelország kerülnek középpontba. A kisfilm által feltételezett események az orosz megszállás egész Európára való kiterjedését prognosztizálják, és megjelenítik az esetleges politikai és társadalmi következményeket.

Twitter-post/kisfilm

Az ilyenfajta gondolatkísérletek és művészeti alkotások fontos szerepet játszhatnak abban, hogy felhívják a figyelmet a világpolitikai eseményekre, és ráébresszék az embereket az ilyen szélsőséges helyzetek lehetséges veszélyeire. Gyankanics filmje nyomán talán többen felismerik majd Ukrajna helyzetének súlyosságát, és támogatást nyújtanak az országnak az orosz agresszióval szembeni védekezésében.

Egy ilyen kisfilm, bár fikciós, rávilágíthat arra, hogy milyen súlyos következményei lehetnek a politikai és társadalmi instabilitásnak, és arra ösztönözheti az embereket, hogy cselekedjenek az ilyen helyzetek elkerülése érdekében. Gyankanics alkotása így nem csupán egy filmes mű, hanem egy potenciális társadalmi és politikai ébresztő is lehet.

Hirmagazin.eu