A Németországba érkező migránsok kétharmadának nincs útlevele, az állam mégis beengedi őket az országba. Vajon valóban szigorítani akarnak Merkelék, vagy ez kampányfogás?

Wolfgang Bosbach 2015-ben érte el karrierje csúcsát, amikor a migránsválság kitörése után markáns véleményét megosztotta a közvéleménnyel is. A CDU politikusa már akkor sem volt híve annak, hogy válogatás nélkül mindenkit beengedjenek Németországba. Bosbach az akkori felmérések szerint a harmadik legnépszerűbb politikus volt, megelőzve Angela Merkelt is. Az elsősorban belügyekkel foglalkozó képviselő szeretné, ha migrációs kérdésekben szigorítana a kormány.

A 65 éves politikus a Welt című német lapnak adott interjújában rávilágított arra a közismert problémára, hogy Németországba három migránsból kettő iratok nélkül próbál beutazni. Az állam pedig ezt helyénvalónak tekintve be is engedi őket, és sok esetben még menedékjogot is biztosít számukra. Pedig a személyazonosságukat eltitkoló bevándorlók közül sokan veszélyesek lehetnek. Elég, ha a 12 embert kivégző berlini terroristára gondolunk, vagy arra a fiatal migránsra, aki egy würzburgi vonaton támadt az utasokra  baltával.

Bosbach szerint megengedhetetlen, hogy havonta átlagosan 13 ezer olyan embert engedjenek be , akikről semmit nem tudni. Ez olyan biztonságpolitikai kockázattal jár, amit a határátlépés után nehéz kezelni.

A politikus ezért azt javasolja, aki nem tudja magát iratokkal igazolni, azokat vissza kell toloncolni a határhoz. Ehhez az eljáráshoz pedig még a törvényeken sem kellene változtatni, ugyanis semmi jogellenes intézkedés nem történne – hangsúlyozza Wolfgang Bosbach.

A CDU képviselője arra is felhívta a figyelmet, hogy az iratok nélküli beutazás visszaélésekhez nyújt lehetőséget. A német hatóságok ugyanis új iratokat állítanak ki, amihez a migránsok bemondásra állnak elő adatokkal. Így pedig lehetőség nyílik arra, hogy fiatalkorúnak hazudják magukat, vagy azt állítsák magukról a bevándorlók, hogy olyan országból érkeztek, ahol a folyamatos harcok miatt veszélyben forog az életük. Persze az ellenőrzés hiányában a korábban elkövetett bűncselekmények is a feledésbe merülnek, a potenciális terroristák pedig  évekig feltűnés nélkül élhetnek az országban.

Az említett probléma sajnos nem új keletű. A német migrációs hivatal szerint 5000 olyan migráns él évek óta az országban, akiknek még mindig nem sikerült kideríteni az adatait.

Forrás: Ripost