Home Főhírek Külföld Migránskáosz a tengerparton – jön az újabb terrortámadás?

Migránskáosz a tengerparton – jön az újabb terrortámadás?

Fotó: Europress / Jose Jordan - AFP

Több ezer turista mondhat búcsút megszokott békés spanyol tengerparti nyaralásának: a migránsok ugyanis egyre nagyobb hullámban érkeznek erre a területre rozoga gumicsónakjaikkal – és közéjük is sok terrorista vegyülhet!

A strandolók között pár napja egy rendőrségi motorcsónak jelent meg, fedélzetén egy vízbe fúlt algériai migránssal. Múlt héten 1025 migráns érkezett illegálisan Andalúziába, de sokan jártak pórul a tengeren még a célba érés előtt. A hatóságok szerint pedig napról-napra egyre nagyobb a roham.

Migránskáosz a tengerparton - jön az újabb terrortámadás?
Fotó: Europress / Aris Messins – AFP

„Tegnap két másik holttestet is partra mosott a tenger, valószínűleg ugyanarról a hajóról. Az egyikük még gyerek volt”

– mondja a tengerparti kávézó tulajdonosa, az 56 éves Christofe.

Az ENSZ adatai szerint idén közel 83 ezer migráns érkezett a tengeri utak egyikén Európába, és legalább 2000-en fulladtak vízbe útközben. A legnépszerűbb még mindig a Líbiát Olaszországgal összekötő útvonal, de egyre több csónak veszi Spanyolország felé az irányt: idén már 5082-en értek partot Cadiz és Carboneras között.

A spanyol parti őrség szerint további 5-10 ezer migráns várakozhat most Marokkóban, többségük szubszaharai országokból indult el, és kizárólag gazdasági okokból váltana hazát. Közel 455 ezer forintot fizetnek ki a csempészeknek azért, hogy szerezzenek egy Európába repítő csónakot. Amint kiérnek a nemzetközi vizekre, az EU-s szabály alapján már a spanyol parti őrségnek kell segíteniük rajtuk, ha bajba kerülnek – ami pedig elég gyakori.

Fotó: Europress / Aris Messins – AFP

„A gyerekek előbb sírnak a sokktól, mikor kimentjük őket. Mikor a fedélzetünkön érzik, hogy biztonságban vannak, már nevetni kezdenek. Egy 6 éves, Happiness nevű kislányt többször is megerőszakoltak, míg Marokkóba ért. Takaróba csavartunk és adtunk neki édességet – csak ekkor láttuk elmosolyodni” – meséli az egyik mentőhajó 57 éves kapitánya, Miguel Parcha.

A migránsok Spanyolországban is egy hosszú átvilágítási folyamaton esnek át, majd a hatóságok eldöntik, jogos-e a menedékkérelmük. De nehéz dolguk van, mivel a migránsok többsége még a tengerre szállás előtt megsemmisíti iratait, hogy ne deportálhassák őket azonnal. A táborokban viszont csak 60 napig maradhatnak, utána szabadon kell őket engedni – sokan élnek a lehetőséggel, és eltűnnek a hatóságok szemei elől.

A migráns férfiak ezt követően általában feketén kezdenek dolgozni, míg a nők prostitúcióra kényszerülnek. A pénzre nagy szükségük van, mert az embercsempészek addig maradnak kapcsolatban velük, míg ki nem fizetik az utazás teljes költségét, még ha ez éveket is vesz igénybe.

De a migránsok nemcsak a szociális rendszert roppantják meg: a titkosszolgálatok attól tartanak, hogy a csónakokra az Iszlám Állam terroristái is felszivárognak. Nincs nehéz dolguk, hiszen az embercsempészek már jó ideje kapcsolatban állnak a terroristákkal.Ráadásul az Iszlám Állam történelmi okokkal igazolja azt, hogy Andalúzia a kalifátusuk része: 711 és 1492 között a mórok éltek itt, majd a keresztények visszahódították a régiót, és közel 100 ezer muszlimot végeztek ki. Dél-Spanyolország a gyanú szerint több terroristasejtnek is otthont ad, és mivel a tengerpartok rengeteg külföldi turistát vonzanak, a terroristáknak könnyű és vonzó célpontot jelentenek.

A helyzet pedig napról napra rosszabb, nincs elég rendőr a területen, akik meg tudnának küzdeni a migránsválság szülte problémákkal. A lakosok pedig egyre nehezebben tolerálják, hogy a településeket elözönlik a migránsok.

A mórok visszatérnek” – mondja viccelődve egy kisfiú, aki a mentőhajó kikötését figyelte a barátaival. A felnőttek azonban attól tartanak, az évszázadokkal ezelőtti vallási megosztottság és feszültség újra bebútorozik Andalúziába.

Forrás: Ripost

Exit mobile version
Megszakítás