Home Főhírek Külföld Migrációs botrány – A németek kirúgnák a McKinsey-t

Migrációs botrány – A németek kirúgnák a McKinsey-t

Ebru TV Kenya

Megszűnhet a német bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) és a McKinsey tanácsadó cég együttműködése, miután német lapértesülések alapján Horst Seehofer véget vethet a közel hároméves kooperációnak.

Ebru TV Kenya

A Frankfurter Allgemeine Zeitung szerint a szövetségi belügyminiszter mindezt a CSU elnökségi ülésén jelentette be.

Megszűnhet a német bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) és a McKinsey tanácsadó cég együttműködése, miután a FAZ szerint a német belügyminiszter véget vethet a közel hároméves kooperációnak. A lap szerint Horst Seehofer mindezt a CSU elnökségi ülésén jelentette be.

A McKinsey szóvivője szerint a társaságot nem értesítették a változásról, a tanácsadó cég arról csupán a média beszámolói alapján szerzett tudomást. A FAZ kérdéseit nem kívánta kommentálni a német belügyminisztérium, míg a lap megkeresésére a BAMF szóvivője mindössze annyit válaszolt, hogy a hivatal és a McKinsey között 2020 végéig együttműködési keretmegállapodás van érvényben.

A német bevándorlási és menekültügyi hivatal a kritikák kereszttüzében állt az elmúlt hetek folyamán, a FAZ szerint a német belügyminiszter alapjaiban szervezheti majd újjá a hivatalt. A McKinsey 2015 óta segíti a BAMF-ot, miután menekültválság csúcsán a hivatal akkor kinevezett vezetője, Frank-Jürgen Weise külső tanácsadók segítségét vette igénybe. A német szövetségi kormány a McKinsey mellett az EY (korábban Ernst&Young) és a Roland Berger tanácsadó cégeket is foglalkoztatja.

A legnagyobb megbízásokat a McKinsey kapta, a tanácsadó cég kezdetben a menekültek regisztrációjában nyújtott segítséget, majd a cég arra vonatkozóan dolgozott ki koncepciót, hogy hogyan lehet több menekültet rávenni arra, hogy hazájukba visszatérjenek. A megbízás jövedelmezőnek bizonyult, a Bundestag egy parlamenti képviselői kérdésére adott válaszból kiderült, hogy BAMF eddig közel 45 millió euró értékben vett igénybe tanácsadási szolgáltatásokat a McKinsey-től.

A német kormányzat nem közölt arra vonatkozó információt, hogy mekkora tanácsadói gárdát foglakoztatott a BAMF a menekült-krízis csúcsán, azonban a lap szerint április végén még 15 McKinsey-s tanácsadó dolgozott a hivatalnak. Bár a résztvevők nem közöltek részleteket az alkalmazott napidíjak mértékéről, azonban egy korábbi, hasonló ügy alapján a McKinsey nagyjából 2300 euróban részesült egy tanácsadó napi munkája után.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

Exit mobile version
Megszakítás