Miért válasszunk szertartásvezetőt?
A házasulandók számára a tervezés szakaszában felbukkanó kérdés: anyakönyvvezetőt vagy szertartásvezetőt válasszanak, de nem mindenki van képben mi is pontosan különbség a kettő között.
A szertartás az esküvő fénypontja, ezért nagyon fontos, hogy minden részlet pontosan a vágyaink szerint valósuljon meg. Az alábbiakban beszélünk az anyakönyvvezető és a szertartásvezető közötti különbségekről és a szertartásvezető szolgáltatásról.
Miben más a szertartásvezető
A jegyespárok egy része tisztában van a szertartásvezető és az anyakönyvvezető közötti különbséggel és tudatosan választanak. Az anyakönnyvezető a polgármesteri hivatal alkalmazottja és törvényes szabályok kötik. Neki van csak joga beleírni a házasságkötés tényét az anyakönyvbe és nélküle nem köthető meg hivatalosan a házasság. A szertartást a polgármesteri hivatalban celebrálja hivatali időben. a személyét a hivatal jelöli ki. Vasárnap és ünnepnapokon nem köthetünk hivatalosan házasságot.
A szertartásvezető nem a hivatal alkalmazottja, hanem olyan esküvői szolgáltató, mint például a ceremóniamester. Az év bármely napján és bárhol levezeti a szertartást, korlátok és szabályok nélkül egy hőlégballon kosarában vagy akár egy hegy tetején is. Az ifjú pár kívánságai szerint írja meg a szertartás szövegét és a megbeszélt időpontban levezeti a szertartást.
A szertartásvezető számos előnnyel rendelkezik:
- Rugalmas, a szokásos klisék helyett a párról és a párnak írja a szertartás szövegét
- Bármilyen igény meghallgat és nincs olyan, amit meg ne valósítana.
- Alkalmazkodik térben és időben
- Teljesen egyedi és személyre szabott szertartásunk lesz, nem csupán egy a futószalagon.
- A szertartásvezető időt szán a párra és személyre szabja a szertartás szövegét.
- Tapasztalataival és színes ötleteivel segít egyedivé tenni a nagy napot.
- A szertartásról forgatókönyv készül, ami keretet ad neki, mégis rugalmas.
A hivatalos házasságkötés
A gyakorlatban általában úgy zajlanak az események, hogy a pár a lakodalom előtt egy-két héttel elmegy a polgármesteri hivatalba és két tanú előtt házasságot kötnek. Mindez 10-15 perc alatt lezajlik. A nagy napon a rokonok, barátok körében pedig lehet egy tartalmas és megható csodás szertartás, a kiválasztott, számunkra szimpatikus szertartásvezetővel, korlátok nélkül. Akár éjszakai szertartást is választhatunk.
A szertartásvezető kiválasztásánál legyünk körültekintők. Tájékozódjunk esküvői csoportokban, kérdezzünk meg más párokat a tapasztalataikról, olvassunk visszajelzéseket. A személyes találkozón úgyis kiderül megtaláltuk-e a nekünk való szertartásvezetőt. Ha megvan a kölcsönös bizalom egymásra hangolódás és szimpátia akkor nem lehet gond.