5.9 C
2024. április. 20. szombat
HomeSportA magyar foci múltja, jelene és jövőjeMicsoda rangadó! Varga Barnabás mesterhármasával fordított a Paks Kecskeméten

Micsoda rangadó! Varga Barnabás mesterhármasával fordított a Paks Kecskeméten

A labdarúgó NB I 29. fordulójának nyitó mérkőzésén a Kecskemét 3–2-re kikapott odahaza a szintén az ezüstéremre hajtó Pakstól

– írja a nemzetisport.hu

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Kecskemét–Paks 2–3 (Szalai G. 10., Szabó Alex 41., ill. Varga Barnabás 51., 68., 90. – a másodikat 11-esből)
Kecskemét, Széktói Stadion, 4950 néző. Vezette: Andó-Szabó
Kiállítva: Vágó (56., Kecskemét)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Eljött a nap, amikor kicsinek bizonyult a Széktói Stadion. Péntek este nemcsak az autók, a gyalogosok is kerülgették egymást a környező utcákban, kisgyerekes családok, tinédzserek, sőt pokrócot szorongató nagymamák is a bejáratok irányába iparkodtak. Az elmúlt évben a másodosztályban még nyugodtan szotyizgató biztonsági őrök nem győzték terelgetni a drukkereket, ha lett volna még hely a kecskeméti aréna hazai szektoraiban, többen is összegyűltek volna a Paks elleni ütközetre, a leleményes helyi lakosok – kihasználva a rendszer kiskapuját – elkezdték felvásárolni a vendégszektorba szóló bilétákat is, úgyhogy le kellett állítani a jegyértékesítést…

A két szurkolótábor próbált felnőni a feladathoz, no és csapatuk színvonalához, a vendégdrukkerek hatalmas magyar zászlóval kiegészített koreográfiával készültek, a hazai ultrák – élükön a Pálinka Hadtesttel – feketébe öltözve töltöttek meg egy egész szektort.

(Fotó: Török Attila)

Ha valaki attól tartott, hogy a két legjobb formában lévő magyar csapat meccse – Murphy törvénye alapján – gól nélküli, unalmas összecsapást hoz, hamar megnyugodhatott. Negyvenhat másodperc elteltével máris a kapuban volt a labda, szépséghiba, hogy a vendégek lesgólt szereztek, de tíz perc sem telt el a találkozóból, amikor a KTE valóban megszerezte a vezetést. Ráadásul nem akármilyen góllal, Szalai Gábor szögletet követően, közelről kapásból vágta a labdát a léc alá. A hazaiak úgy futballoztak a mezőnyben, ahogy az elmúlt hetekben: gyorsan, lendületesen, szép támadásokat építve. A veszélyt ezúttal mégis a szögletrúgások jelentették, Szuhodovszki Soma ballal középre tekert beadásaival nem tudtak mit kezdeni a paksiak, a szünet előtti percekben újabb gólt kaptak, Szabó Alex fejelte a labdát zavartalanul a kapuba.

Bognár György a szünetben két védekező és egy támadó futballista helyére három harcosabb játékost küldött pályára. A húzás bevált, mert öt perc sem telt el a szünet után, s Böde Dániel gólpasszt adott a fejjel verhetetlen Varga Barnabásnak. Tizenegy perccel a fordulás után pedig egyenlített a Paks, sőt Vágó Levente kezezése után ráadásul emberelőnybe is került. A büntetőt – ki más… – Varga Barnabás értékesítette, de a hajrá még tartogatott fordulatot, a lefújás előtti pillanatokban Böde Dániel bombaerős, a kapusról kijövő lövése után a paksi gólkirályjelölt újabb gólt fejelt, ezzel elképesztő sorozatot tudhat magáénak, három duplázása után triplázott. Immár az a kérdés, hogy miután 26 gólnál jár, beéri-e az elmúlt esztendőben 31 találatig jutó, azóta már Paksról Dél-Koreába szerződő Ádám Martint…

A két tisztán magyar csapat a várakozásoknak megfelelően lüktető, élvezetes kilencven percet játszott, a hazaiak csalódottak lehettek, hiába vezettek két góllal, a Paks a második félidőben Varga Barnabás mesterhármasával fordított, és közelebb lépett a második KTE-hez. 2–3

Csalódott kecskeméti játékosok (Fotó: Török Attila)