Hirmagazin
Image default
Belföldi hírek

Mi történhetett? Riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit

Gyakorlatozó Gripenek azonosítottak egy Magyarország felett haladó repülőt szerda délelőtt – közölte a Honvédelmi Minisztérium az MTI-vel.

Egy kajmán-szigeteki felségjelű, Abu-Dhabiból Londonba tartó repülőgép nem vette fel a rádiókapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással, ezért a NATO Integrált Légivezetési Központja riasztotta a Magyar Honvédség légtérrendészeti készenléti szolgálatát.

Az éppen gyakorló repülésen lévő Gripenek rövid időn belül azonosították a repülőgépet, felvették vele a kapcsolatot, és Szlovákia irányába kikísérték az ország légteréből – írta a HM.

Forrás: Blikk.hu

Illusztráció: Northfoto

Kapcsolódó hírek

Az új magyar hulladékbegyűjtési és hasznosítási rendszer, amelyet a MOHU koncesszió keretében vezettek be, nem kedvez az újratölthető italcsomagolások terjedésének.

Géza

Ma, február 11-én, Bertold és Marietta névnapja van.

Géza

Orbán Viktor újabb fontos döntése a nyugdíjasokat támogató programban.. – videó

Géza
Megszakítás