forrás: MTI
A német kancellár a Bundestagban elmondott beszédében a menekültválság kezelésének legfontosabb elemeit hat pontban foglalta össze.
Kiemelkedő fontosságúnak nevezte a menekültek beilleszkedését a német kancellár szerdán Berlinben a törvényhozás alsóházában (Bundestag) elmondott beszédében, és ismét megerősítette, hogy a védelemre nem szoruló menedékkérőknek távozniuk kell. Angela Merkel a menekültválság kezelésének legfontosabb elemeit hat pontban foglalta össze.
Elsőként a menekültként elismert, hosszabb távon Németországban maradó emberek minél gyorsabb integrációját emelte ki. A fontossági rangsor második eleme, hogy a nem háború vagy üldöztetés elől menekülő emberek nem maradhatnak az országban. A harmadik az, hogy a menekültek nem utasíthatják el a német társadalom szabályait, nem tagadhatják meg az integrációt és nem alkothatnak „párhuzamos társadalmakat”.
Kiemelte még az idegenellenesség elutasítását, a közös európai fellépés fontosságát. Angela Merkel a geopolitikai összefüggésekre utalva kijelentette: „komoly belpolitikai következményei lehetnek, ha valamit nem végzünk el a külpolitikában”.