A soványságnak hihetetlen divatja van általában mindenütt. Soványnak lenni divat, holott az erre való törekvés veszélyes lehet, és a diétán túl ne merészkedjünk. Ne koplaljunk a soványságért, ez már veszélyes lehet. Azonban, ahogy a trendek változnak, úgy jönnek-mennek a különböző divatirányzatok, és most egy a soványságtól elütő divat ütötte fel a fejét a divatszakmában, az egészséges hússal rendelkező nők, vagy enyhén ducik divatja.
Jennie Runk új modell a szakmában, ám általában címlapon van. Volt már a H&M fürdőruháinak modellje, ő a cég első plus size modellje, aki sportruházatot reklámoz. Ez elég markáns húzás, ha azt nézzük, hogy a fürdőruhák reklámozásánál igen csak látszanak a domborulatok. A H&M választása, hogy Runkkal reklámozza a fürdőruhákat eléggé felkavarta az állóvizet. Runk tollat is ragadott, és egy meggyőző irományt küldött el a BBC-nek a fotózással kapcsolatban. Ebben azt írja, hogy az a figyelem, amit a kampány kapott „bizarr meglepetés”. Emellett jó tanáccsal szolgál a testképükkel küzdő lányoknak: „Kötelességemnek érzem, hogy megmutassam azoknak a lányoknak, akik hasonló helyzetben vannak, hogy el lehet fogadni, hogy mások vagytok. Gyönyörűen ki fogjátok nőni ezt.
Csak koncentráljatok arra, hogy önmagatok lehető legjobb változatává váljatok, és hagyjátok abba az aggódást a combjaitok miatt, nincs azokkal semmi baj.” Így nyilatkozott Jennie Runk, az egyik legsikeresebb menő duci modell. Saffi Karina a másik menő modell, ő nyitotta meg Anglia első számú plus size modell workshopját. A Curve Project Londonban mentorálás, haj és sminktanácsadás, fotózások, kifutó leckék, tapasztalatszerző munkák lesznek azoknak a lányoknak, akik a showbizniszben gondolták, hogy dolgozni szeretnének, mérettől függetlenül. Karina a legmegfelelőbb erre a munkára, aki korábban átlagos modell volt, majd úgy döntött plus size-ként keresi meg a kenyerét, miután az ügynöksége kirúgta testalkata változásai miatt. Így nyilatkozott:
„Szeretnék hozzájárulni a pozitív testkép kialakulásához, és példaképpé szeretnék válni azoknak a fiatal nőknek a szemében, akik korábban azt gondolták, hogy csak a „vékony” az egyetlen mód, hogy átléphessék a divatvilág küszöbét.” Crystall Renn a következő modell, aki valamikor nullás mérettel lépkedett a kifutókon, ám egyszer csak felismerte, hogy étkezési rendellenesség fejlődött ki nála, úgy döntött, az egészség fontosabb, a jövőben plus size modellként keresi majd a kenyerét. Neki az a véleménye, hogy a tervezőknek meg kellene fontolnia, hogy a nullás helyett nyolcas méret legyen, és ezt igazítsák a vékonyabb, ducibb testalkathoz. Justine LeGault feldobja a divatszcénát, a nagy divatmagazinok is bevállalják, és címlapon hozzák őt, mint plus size modellt. Az Elle Quebec ezt tette, amikor őt hozta címlapon, a kanadai modell a Facebookon fejezte ki örömét: „Hihetetlenül boldoggá tesz az ELLE címlapért kapott rengeteg pozitív kritika. Úgy fest, az emberek már nem akadnak ki, ha domborulatokat látnak a médiában. Ez igazán jó hír!”
Hódít tehát a duci modellség, és a tévében is több műsor foglalkozik duci modellekkel, a velük készült műsorok napirenden vannak. Azért ilyen felkapott a téma, mert a hétköznapi világhoz közel kell maradniuk a divat világa képviselőinek, ott azonban nem a csont sovány modellalkat a jellemző, hanem nem ritka az enyhe túlsúly.
forrás: Delina