Forrás: hirado.hu | 2015. 04. 30. 17:31:00
Lezárult az Év Internetes Kereskedője Díj 2015 közönségszavazása, kiderült, hogy melyik a másfél milliárd alatti forgalmú 20 legnépszerűbb webáruház ma Magyarországon.
Az elmúlt két hétben 9278 közönségszavazat érkezett az Év Internetes Kereskedője oldalra. Közülük került ki a 20 legtöbb szavazatot kapott (top 20) online áruház, melyeket a következő fázisban a Testbirds 400 tesztelője tesztel, s végül az így bennmaradt 10, legjobb felhasználói élményt nyújtó webáruház pályázatot nyújthat be, melynek alapján a szakmai grémium és a felelős kereskedőkből álló zsűri dönt, ki az Év Internetes Kereskedője 2015-ben.
A közönség szavazatai alapján a legjobb 20-ba jutott internetes kereskedők, s így a díjra esélyesek:
btech.hu, butlers.hu, carpmania.hu, csapuniverzum.hu, emanufaktura.hu, gyerekjatekok.hu, hadawebshop.hu,hdishop.hu, kezimunkakellek.hu, lifestyleshop.hu, maesteszinhaz.hu, metroman.hu, mukoromalapanyagok.net,netkazan.hu, rusztikhome.hu, szamoskozigobelin.hu, szerszam.shop.hu, trendmaker.hu, tutitinta.hu, vilagitas.eu
(A kereskedőket nem a beérkezett szavazatok száma szerint, hanem ábécérendben tüntettük fel.)
A Testbirds csapata az Év Internetes Kereskedője díj kapcsán abban segít, amivel ügyfeleinek is: aktívan bevonni az igazi felhasználókat. A crowdtesting szolgáltató 400 lelkes felhasználót kér fel több ezer tesztelője közül, hogy a közönségszavazás 20 legnépszerűbb webáruházát próbára tegyék. Minden webshopot 20 felhasználó tesztel le, majd mindegyikük egy részletes kérdőíven értékeli a bolt által nyújtott felhasználói élményt.
A magyar online kiskereskedelem már 2014-ben is kiemelkedő számokat hozott: tavaly közel 266 milliárd forintot költöttünk el az 5500 bejegyzett kiskereskedelmi webáruházban, 49 milliárd forinttal többet, mint egy évvel korábban. Érdekesség, hogy tavaly átvették az internetes vásárlásban a vezetést a nők, az év második felében a vevők 53 százalékát ők teszik ki.
Az 5500 hazai webshop közül már körülbelül 180 olyan van, amelyik 100 millió forint feletti forgalmat bonyolított le. Jelentősen nőtt a bankkártyás fizetések aránya is, egy év leforgása alatt kétszeresére, az összes vásárlás 15 százalékát bankkártyával fizették.