Kölcsönt szeretnél, a lehető legkedvezőbb feltételekkel? Akkor megmutatjuk, hogy milyen havi törlesztőkre számíthatsz most egy személyi kölcsönnél.
Meg fogsz lepődni, ez ugyanis akár olcsóbb is lehet, mint egy szabad felhasználású jelzáloghitel, pedig ott még ingatlanfedezetet is kér a bank!
A Bankmonitor.hu ingyenes szolgáltatásokat nyújtó weboldal: több, mint 30 bank és pénzügyi szolgáltató több ezer termékének objektív összehasonlítása, szakértői írások a jó és megalapozott pénzügyi döntésekért. Tájékoztatáson túl konkrét támogatást is nyújtunk a kiválasztott banki termék szerződésének megkötésében. Jelen írásunkhoz hasznos kiegészítést adhat számodra a személyi kölcsön kalkulátorunk.
A személyi kölcsönök a koronavírus járvány ellenére rendkívül keresettek, aminek az egyik legfontosabb oka az, hogy sikeres igénylés esetén akár egy héten belül számlán lehet a pénz, de az sem elhanyagolható szempont, hogy a Bankmonitor számításai szerint akár olcsóbban hozzá lehet jutni, mint a legdrágább szabad felhasználású jelzáloghitelekhez.
A Bankmonitor személyi kölcsön kalkulátor szerint például 5 millió Ft személyi kölcsönhöz – 5 éves futamidővel és 300 ezer Ft nettó igazolt jövedelemmel – már 7,49%-os THM-mel (teljes hiteldíj-mutatóval) is hozzájuthatunk, míg ugyanekkora összegnél a legdrágább szabad felhasználású jelzáloghitelnek 7,76%-os a THM-e. A személyi kölcsönnél ráadásul mi a hitelkalkulátor három legkedvezőbb ajánlatának átlagát vettük alapul, hiszen előfordulhat, hogy a legolcsóbb termék valamilyen feltétel miatt számunkra nem elérhető. A személyi kölcsön és a lakáshitel havi törlesztője egyébként csaknem azonos, ám teljes visszafizetésben már a személyi kölcsön nyer, köszönhetően az alacsonyabb egyszeri költségeknek. (Hiszen itt nincs értékbecslés, közjegyzői díj, jelzálogbejegyzési díj stb.)
A személyi kölcsönnél nincs szükség fedezetre, a bankok kizárólag az igazolt jövedelem alapján döntik el, hogy hiteleznek-e valakit, és ha igen, akkor mekkora összeget hajlandók kölcsön adni a részére. A hitelezhetőség feltétele természetesen, hogy az igénylő ne szerepeljen rossz adósként a KHR adatbázisban – régi nevén BAR-lista -, hiszen egyik bank sem ad kölcsönt olyannak, aki a meglévő hitelét sem képest szerződés szerint teljesíteni. A másik fontos feltétel, hogy az igénylő tudja igazolni a bank által meghatározott, minimálisan elvárt jövedelmet, ami többnyire 150 ezer Ft, de találni néhány hitelintézetet, ahol a minimálbér, vagy 100 ezer Ft az alsó határ.
Az, hogy hitelképes vagy, még nem jelenti azt, hogy meg is kapod a szükséges hitelösszeget.
A jövedelemarányos törlesztőrészlet-mutató (JTM) szabály szerint ugyanis 500 ezer Ft-os nettó jövedelem alatt a havi törlesztők összege nem haladhatja meg a bevételek 50%-át, míg efölött 60%-nál ránt be az adósságfék. Hogy mit tehetsz akkor, ha a jövedelmed nem bírja el a havi törlesztőt? Próbálkozhatsz kitolni a futamidőt, amivel a havi penzum lefaragható, ám ezzel együtt a teljes visszafizetendő összeg nagyobb lesz, hiszen tovább használod a bank pénzét, így tovább kell rá kamatot is fizetned. A futamidővel kapcsolatban azonban tudnod kell, hogy bár a személyi kölcsönöknél ennek elméleti maximuma 10 év, jelenleg inkább 5-8 évre adnak hitelt a bankok.
bankmonitor