Megvonná Novák Katalintól az ezentúl neki járó juttatásokat a Momentum egy beterjesztett Alaptörvény-módisítással. A Hajnal Miklós jegyezte javaslat szerint
„A szabályozás újragondolása vált szükségessé, mivel súlyosan méltánytalan helyzetet teremthet, ha a köztársasági elnököt a lemondása esetén is élete végéig különféle jogosultságok és juttatások illetik meg.”
Javaslatuk szerint a volt köztársasági elnököt, valamint a köztársasági elnök és a volt köztársasági elnök özvegyét ne illessék meg a meghatározott jogosultságok és juttatások, ha a köztársasági elnök megbízatása az Alaptörvény 12. cikk (3) bekezdés e), f) vagy g) pontja alapján szűnt meg. Az említett rész így hangzik:
A köztársasági elnök megbízatása megszűnik
- a) megbízatási idejének lejártával;
- b) halálával;
- c) ha kilencven napot meghaladó időn át képtelen feladatköreinek ellátására;
- d) ha a megválasztásához szükséges feltételek már nem állnak fenn;
- e) összeférhetetlenség kimondásával;
- f) lemondásával;
- g) a köztársasági elnöki tisztségtől való megfosztással.
A törvény szerint Novákot a lemondása után is köztársasági elnökként kell szólítani, csakúgy mint még élő elődjeit, Schmitt Pált és Áder Jánost. A volt köztársasági elnökök életük végéig ugyanannyit keresnek, mint a mindenkori államfők:
ez a házelnök tiszteletdíjának 1,1-szerese, jelenleg bruttó 4,5 millió forint havonta.
Novák elhagyja a munkahelyét, a Sándor-palotát, és családjával a Béla király úti köztársasági elnöki rezidenciából is ki kell költöznie, ám az Országgyűlés Hivatalától kap egy másik lakást egyfős személyzettel, és a fenntartási költségeket is az állam állja.
A volt köztársasági elnök élete végéig háromfős titkárságot alkalmazhat, valamint térítésmentes egészségügyi ellátás és személyes autóhasználat illeti meg. A titkárság elhelyezését és működési költségeit is az Országgyűlés Hivatala biztosítja.